usa morning glory poolFot. Flickr.com/mzagerp

Niesamowite zjawisko, turyści się zakochali. Ma kolory jak z bajki, przepiękne

USA pochwalić się może wyjątkowym zjawiskiem, które podbiło serca turystów z całego świata. Morning Glory Pool wyglądają przepięknie i przyciągają prawdziwe tłumy.

USA ma wiele wspaniałych miejsc i obiektów, które przyciągają turystów z całego świata. Kraj ten pełen jest zarówno zabytków kulturowych oraz obiektów znanych z popkultury, jak i wspaniałych lokalizacji przyrodniczych, gdzie dzika natura jest na wyciągnięcie ręki. W ostatnim czasie szczególną popularnością w internecie cieszą się niezwykle gorące źródła Morning Glory Pool.

USA zaprasza do Morning Glory Pool

Morning Glory Pool to gorące źródła znajdujące się w Upper Geyser Basin w Parku Narodowym Yellowstone. Jeszcze do niedawna o ich istnieniu wiedziało stosunkowo niewiele osób, jednak popularyzacja mediów społecznościowych sprawiła, że to niezwykle kolorowe miejsce zyskało całą rzeszę fanów.

Trzeba przyznać, że mieniące się kolorami zbiorniki, które mają pozornie "drugie dno", wyglądają naprawdę tak, jakby były z kosmosu. Ich łacińska i oficjalna nazwa do Convolutus, która używana jest naprzemiennie z Morning Glory Pool. Ich intensywne i wyjątkowo różnorodne kolory związane są z obecnością w nich różnych bakerii. Są naprawdę gorące i kąpiele w nich nie są wskazane - woda w nich ma temperaturę dochodzącą nawet do 70 stopni Celsjusza.

Nazywane są gejzerami ze względu na swoją budowę, jednak przebywając blisko nich, nie trzeba raczej obawiać się charakterystycznych wybuchów. W historii odnotowano tylko jeden taki przypadek, miał on miejsce w 1944 roku, a wodę wyrzuciło wtedy na ponad 12 metrów.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Все это я сфотала моим скромным айфоном 7+... представляю, что будет если сфотать на фотоаппарат!! ⠀ В Йеллоустоуне расположен огромный геологический разлом, приводящий к частым землетрясениям и развитому вулканизму. ⠀ Здесь около 10 000 активных геотермальных источников — гейзеров, горячих источников, фумарол (выход пара из земли) и грязевых вулканов ⠀ Гейзерных полей на планете всего пять. К примеру, к ним относится Долина гейзеров на Камчатке в России, или остров Исландия. ????????Но Йеллоустон в США - самое крупное гейзерное поле Земли, здесь находится БОЛЕЕ 1/2 всех гейзеров планеты!! . Я счастлива, что видела это своими глазами! . #Йеллоустоун #куперман_о_личном

Post udostępniony przez Визаж|Прически|Брови|Обучение (@cooperman_anastasiya)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Yellowstone Dawn, Summer 2017

Post udostępniony przez Chris Farnan (@christianefarnan)

Źródło: Styl.pl

Następny artykuł