Turysci.pl
travel-778338 1280

fot. Pixabay/ katyveldhorst

UE zaktualizowała listę państw bezpiecznych. Usunięto USA i Izrael

31 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Unia Europejska zaktualizowała listę państw, do których można bezpiecznie podróżować. Poza listą znalazło się kolejnych 6 państw: Stany Zjednoczone, Izrael, Kosowo, Liban, Czarnogóra i Macedonia Północna.

Unia Europejska zdecydowała się na aktualizację listy z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem w niektórych krajach. Obecnie na liście bezpiecznych państw znajduje się 17 krajów.

Zawrat

Turyści utknęli w nocy na Zawracie. Wśród nich było 10-letnie dziecko

CZYTAJ DALEJ

UE zaktualizowała listę państw bezpiecznych

Warto podkreślić, że lista nie jest zobowiązująca dla państw członkowskich. Poszczególne kraje mają swobodę decydowania o własnej polityce granicznej.

Niemcy i Belgia już wcześniej uznały Stany Zjednoczonej za kraj podwyższonego ryzyka i wymagają od obywateli USA testów i kwarantanny przy wjeździe do kraju.

Również obowiązek testowania oraz zasady kwarantanny są regulowane indywidualnie przez państwa członkowskie. Dotyczą one przede wszystkim osób niezaszczepionych. 

Większość zaszczepionych podróżnych może przekraczać granice Unii Europejskiej bez ograniczeń niezależnie od tego, skąd podróżują.

Liczba zakażeń na świecie rośnie

Unia Europejska zdecydowała się na aktualizację listy państw bezpiecznych z powodu rosnącej liczby zakażeń w poszczególnych krajach spoza UE.

Poza listą znalazły się państwa, które w ostatnim czasie notują znaczne wzrosty nowych przypadków zachorowań. W USA codziennie wykrywanych jest średnio 152 tysiące nowych przypadków COVID-19.

Na liście pozostały: Albania, Armenia, Australia, Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina, Brunei, Kanada, Japonia, Jordania, Nowa Zelandia, Katar, Republika Mołdawii, Arabia Saudyjska, Serbia, Singapur, Korea Południowa i Ukraina.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >

Europa

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

Czytaj więcej >

Europa

Wenecja ustawi kamery i bramki do kontroli. Chcą w ten sposób ograniczyć liczbę turystów

Czytaj więcej >