Turysci.pl

fot. ALESSANDRO RAMPAZZO/AFP/East News

Tysiące Rosjan opuszcza kraj. Fińskie koleje zwiększają liczbę połączeń z Petersburga

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Tysiące Rosjan opuściło swój kraj od momentu napaści na Ukrainę. Fiński przewoźnik kolejowy VR zapowiedział zwiększenie liczby pociągów relacji Helsinki - Petersburg. Bilety na najbliższe kilka dni są wyprzedane.

Duży ruch panuje również na przejściu granicznym Vaalimaa-Torfjanowka. Jak informuje BBC, chociaż nie ma tam tłumów, cały czas ktoś przejeżdża. Rosjanie obawiają się stanu wojennego, który, według plotek krążących w Rosji, miałby stłumić protesty przeciwko inwazji na Ukrainę.

Rosjanie uciekają z kraju

Ludzie w Ukrainie to nasi ludzie, nasza rodzina. Nie powinniśmy ich zabijać – powiedziała BBC uciekająca do Finlandii Rosjanka i zapowiada, że nie wróci do kraju, dopóki nie zmieni się w nim władza.

Inna kobieta w rozmowie z BBC stwierdziła, że większość Rosjan nie chce wojny, ale boją się więzienia, jeśli spróbują przeciwstawić się Putinowi. Inna Rosjanka, która uciekła do Stambułu, przyznała natomiast, że boi się powrotu do życia, jak za czasów Związku Radzieckiego.

Pociągi z Rosji do Helsinek są pełne

Jak poinformowała fińska telewizja Yle, pociąg Allegro łączący Petersburg z Helsinkami jest na najbliższe dni wypełniony. Przewoźnik VR zapowiedział już zwiększenie liczby połączeń w celu zaspokojenia popytu.

– Staramy się dodać kilka połączeń w ciągu następnych dni – powiedział Yle Lauri Sipponen z VR. – Pociągi jadące w przeciwną stronę [do Rosji] są praktycznie puste. Z komercyjnego punktu widzenia nie jest to dobra sytuacja dla VR, ale wywiążemy się z naszego obowiązku serwisowego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Yle, Onet

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >

Europa

Po tym, co zrobiła w samolocie, pilot wezwał policję. Skuli pasażerkę tuż po lądowaniu
Czytaj więcej >

Europa

Największa wyspa Cyklad niczym grecki raj. Czym oczaruje nas Naksos?
Czytaj więcej >

Europa

Gdzie leży środek Europy? Od wieków nie ma co do tego zgody, ale Polacy wiedzą swoje
Czytaj więcej >

Europa

Te zdjęcia z miejsca stały się hitem internetu. 77-latek pojechał w góry w każdym tego słowa znaczeniu
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]