Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Tym razem turyści przekroczyli skalę chamstwa. Restauracja z Łeby próbuje ich znaleźć
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 09.07.2024 09:36

Tym razem turyści przekroczyli skalę chamstwa. Restauracja z Łeby próbuje ich znaleźć

Turyści w Łebie
Fot. EN/ZOFIA BAZAK, Screen Facebook/Łeba

Turyści już nie raz pokazali, że na wakacjach potrafią popuścić wodzę fantazji i wpadają na różne pomysły, niekoniecznie zasługujące na pochwałę. Tym razem w Łebie doszło do karygodnej sytuacji. Restauracja szuka klientów, którzy zamówili najdroższe dania z karty, zjedli i szybko wyszli bez płacenia. Pod opublikowanym w sieci zdjęciem z ich wizerunkiem zawrzało. Internauci są oburzeni zachowaniem turystów.

Skandal w Łebie. Turyści wyszli z restauracji bez płacenia

Tym razem żart w stylu “wychodzimy bez płacenia” okazał się smutną prawdą. Na to właśnie zdecydowali się turyści, którzy odwiedzili klubokawiarnię Mozart w Łebie (woj.pomorskie). O sytuacji napisała knajpa w swoich mediach społecznościowych.

“Ważny komunikat. Poszukujemy tych państwa ze zdjęć, którzy postanowili zamówić najdroższe pozycje w menu MozArt Klubokawiarni i niestety zapomnieli zapłacić” - czytamy. Post zyskał już sporą liczbę polubień i komentarzy. 

Internauci oburzeni zachowaniem turystów

Wpis dotarł do wielu internautów i nietrudno się domyślić, jaka była ich reakcja. Nie pozostawili po klientach knajpy suchej nitki. “Przykre, że są tacy ludzie”, “Wstyd na całą Polskę”, “To szczyt chamstwa i bezczelności. Takie zachowania powinny być piętnowane i karane! W innych krajach uczciwość jest w cenie, a w naszym krają ciągle cwaniactwo” - czytamy w komentarzach.

Inny użytkownik Facebooka zwrócił z kolei uwagę na to, że restauracje powinny wprowadzać przedpłatę za zamówione dania. “Warto to zgłosić organom ścigania, zwyczajnie okradziono przedsiębiorcę, właściciela lokalu” - dodaje kolejny. 

Zrzut ekranu 2024-07-09 092101.png

Poszukiwania klientów trwają

Jak dodał autor wpisu, klienci najwyraźniej nie zapłacili z pełną premedytacją. “Ale za to puste talerze świadczyły o tym, że jedzenie smakowało” - czytamy. Wciąż nie udało się ustalić, kim są osoby ze zdjęcia.

Czytaj też: Kamera w Chłapowie uchwyciła "zabawę" turystów. Ratownicy apelują, by tego nie robić