Turysci.pl
TVN: restrykcje na feriach

Wikimedia.commons/ Konrad Wąsik/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.de

TVN dotarł do nowych restrykcji na ferie. Będą specjalne strefy m.in. na stokach narciarskich

24 Listopada 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

TVN ma dobre informacje dla turystów. W tym roku, pomimo wielu zakazów wynikających z pandemii koronawirusa, będzie można jeździć na nartach. Zachować trzeba będzie odpowiednie zasady bezpieczeństwa. Jak będą wyglądały wypady na narty?

TVN: restrykcje na stokach narciarskich i turystycznych

We wtorek wicepremier Jarosław Gowin poinformował, że stoki będą zimą otwarte. Jak napisał na Twitterze, "protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte". 

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii informuje, że protokół sanitarny wypracowany wspólnie z branżą narciarską został już zaakceptowany przez Główny Inspektorat Sanitarny we wtorek.

- Stoki narciarskie i turystyczne będą otwarte w sezonie zimowym 2020/21 przy ścisłym reżimie sanitarnym, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom - czytamy w opublikowanym w mediach społecznościowych oświadczeniu.

MRPiT podkreśliło, że celem procedur jest między innymi zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników, gości, klientów, a także osób przebywających na terenie stacji turystyczno-narciarskich, zorganizowanych terenów narciarskich, kolei linowych i wyciągów narciarskich.

Z komunikatu resortu wynika, że restrykcje dotyczą stoków narciarskich i stacji turystycznych, "w zakresie przejazdów wyciągami narciarskimi, kolejami linowymi oraz przenośnikami taśmowymi itp., w celu zapobiegania gromadzeniu się klientów w kolejce do przejazdu ww. urządzeniami".

Dalej czytamy, że "dopuszcza się ich funkcjonowanie zgodnie z przepustowością nominalną, w przypadku gdy miejsca zajmować będą osoby zamieszkujące w jednym gospodarstwie domowym lub mające wspólny nocleg lub wspólnie podróżujące do stacji turystyczno-narciarskiej".

Zadbano też o zachowywanie dystansu społecznego między turystami. Mają powstać systemy, które zapewnią to choćby w kolejce do przejazdu urządzeniami transportu linowego. Zastosowane może być odgradzanie szarfami, wyznaczanie "tuneli" dojścia oraz wyznaczanie punktów, w których mogą przebywać klienci.

Limit osób to kolejne obostrzenie. W każdym ośrodku narciarskim lub stacji narciarskiej będzie mogła przebywać maksymalnie jedna osoba na 100 metrów kwadratowych. Planowane jest też wprowadzenie przepisów, które rozłożą ruch osób korzystających z urządzeń transportu linowego równomiernie w ciągu dnia.

1. Górale są wściekli. Zrozpaczeni powiedzieli wszystko, uderzyli w rząd2. Seniorze, przygotuj się na poważną zmianę. Już od grudnia może cię spotkać niemiła niespodzianka3. Wielkie odkrycie na dnie Morskiego Oka. Tysiące turystów nie miało pojęcia, dlaczego na dnie tkwi wielki wrak?

GIS proponuje jeszcze jeden pomysł. Chodzi o odrębne strefy obejmujące stoki narciarskie, ośrodki noclegowe, wypożyczalnie, punkty restauracyjne. Polecają także wprowadzenie zdalnej możliwości kupowania biletów, na przykład online lub w automatach.

Źródło: TVN24 BiS

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >

Polska

Kontrole na południowej granicy Polski. Ponad 14,5 tys. osób bez wymaganych testów

Czytaj więcej >

Polska

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >