TVN: restrykcje na feriachWikimedia.commons/ Konrad Wąsik/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.de

TVN dotarł do nowych restrykcji na ferie. Będą specjalne strefy m.in. na stokach narciarskich

TVN dotarł do nowych informacji na temat nadchodzących ferii. Okazuje się, że stoki narciarskie i turystyczne zjazdy będą możliwe, ale tylko przy przestrzeganiu odgórnych restrykcji. Organizatorzy zadbają między innymi o zachowanie dystansu społecznego. Zaproponowano również wprowadzenie specjalnych stref.

TVN ma dobre informacje dla turystów. W tym roku, pomimo wielu zakazów wynikających z pandemii koronawirusa, będzie można jeździć na nartach. Zachować trzeba będzie odpowiednie zasady bezpieczeństwa. Jak będą wyglądały wypady na narty?

Pierwszy raz w historii. Ryanair potwierdził, tuż przed świętami zmiana na wszystkich lotachPierwszy raz w historii. Ryanair potwierdził, tuż przed świętami zmiana na wszystkich lotachCzytaj dalej

TVN: restrykcje na stokach narciarskich i turystycznych

We wtorek wicepremier Jarosław Gowin poinformował, że stoki będą zimą otwarte. Jak napisał na Twitterze, "protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte".

Rodzice mogą być wściekli. Będę musieli płacić sami? Co dalej z bonem turystycznym?Rodzice mogą być wściekli. Będę musieli płacić sami? Co dalej z bonem turystycznym?Czytaj dalej

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii informuje, że protokół sanitarny wypracowany wspólnie z branżą narciarską został już zaakceptowany przez Główny Inspektorat Sanitarny we wtorek.

- Stoki narciarskie i turystyczne będą otwarte w sezonie zimowym 2020/21 przy ścisłym reżimie sanitarnym, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom - czytamy w opublikowanym w mediach społecznościowych oświadczeniu.

MRPiT podkreśliło, że celem procedur jest między innymi zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników, gości, klientów, a także osób przebywających na terenie stacji turystyczno-narciarskich, zorganizowanych terenów narciarskich, kolei linowych i wyciągów narciarskich.

Z komunikatu resortu wynika, że restrykcje dotyczą stoków narciarskich i stacji turystycznych, "w zakresie przejazdów wyciągami narciarskimi, kolejami linowymi oraz przenośnikami taśmowymi itp., w celu zapobiegania gromadzeniu się klientów w kolejce do przejazdu ww. urządzeniami".

Dalej czytamy, że "dopuszcza się ich funkcjonowanie zgodnie z przepustowością nominalną, w przypadku gdy miejsca zajmować będą osoby zamieszkujące w jednym gospodarstwie domowym lub mające wspólny nocleg lub wspólnie podróżujące do stacji turystyczno-narciarskiej".

Zadbano też o zachowywanie dystansu społecznego między turystami. Mają powstać systemy, które zapewnią to choćby w kolejce do przejazdu urządzeniami transportu linowego. Zastosowane może być odgradzanie szarfami, wyznaczanie "tuneli" dojścia oraz wyznaczanie punktów, w których mogą przebywać klienci.

Limit osób to kolejne obostrzenie. W każdym ośrodku narciarskim lub stacji narciarskiej będzie mogła przebywać maksymalnie jedna osoba na 100 metrów kwadratowych. Planowane jest też wprowadzenie przepisów, które rozłożą ruch osób korzystających z urządzeń transportu linowego równomiernie w ciągu dnia.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Górale są wściekli. Zrozpaczeni powiedzieli wszystko, uderzyli w rząd
2. Seniorze, przygotuj się na poważną zmianę. Już od grudnia może cię spotkać niemiła niespodzianka
3. Wielkie odkrycie na dnie Morskiego Oka. Tysiące turystów nie miało pojęcia, dlaczego na dnie tkwi wielki wrak?

GIS proponuje jeszcze jeden pomysł. Chodzi o odrębne strefy obejmujące stoki narciarskie, ośrodki noclegowe, wypożyczalnie, punkty restauracyjne. Polecają także wprowadzenie zdalnej możliwości kupowania biletów, na przykład online lub w automatach.

Od północy 13 grudnia zmiana w przemieszczaniu się. Jest potwierdzenie, świetna wiadomość dla pasażerówOd północy 13 grudnia zmiana w przemieszczaniu się. Jest potwierdzenie, świetna wiadomość dla pasażerówCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Dostojna niczym górskie szczyty, królowa ciast - nasza ukochana karpatka. Znamy recepturę, dzięki której zawsze idealnie wyrasta
  2. Dokładnie 7 dni na złożenie wniosku o dopłatę. Tysiące osób mogą otrzymać pomoc
  3. Nie żyje wielki talent, Andrzej Niedoba. Był prawdziwą legendą Wisły, napisał hymn górali beskidzkich, na szlakach do tej pory nucą go piechurzy
  4. Minister zdrowia mówi o trzeciej fali epidemii w Polsce. Apeluje do Polaków ws. ferii
  5. Zostały dwa dni. Robert Makłowicz zaskoczy wszystkich, znamy szczegóły
  6. Decyzja zapadła. Od poniedziałku część uczniów wróci do szkół
  7. Kamera nagrała, jak kobieta wyrzuca z auta niepełnosprawnego psa. Jego reakcja wywołuje strumień łez

Źródło: TVN24 BiS

Następny artykuł