Turysci.pl

Wikimedia.commons/ Konrad Wąsik/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.de

TVN dotarł do nowych restrykcji na ferie. Będą specjalne strefy m.in. na stokach narciarskich

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Adrian Rybak

TVN ma dobre informacje dla turystów. W tym roku, pomimo wielu zakazów wynikających z pandemii koronawirusa, będzie można jeździć na nartach. Zachować trzeba będzie odpowiednie zasady bezpieczeństwa. Jak będą wyglądały wypady na narty?

TVN: restrykcje na stokach narciarskich i turystycznych

We wtorek wicepremier Jarosław Gowin poinformował, że stoki będą zimą otwarte. Jak napisał na Twitterze, "protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte". 

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii informuje, że protokół sanitarny wypracowany wspólnie z branżą narciarską został już zaakceptowany przez Główny Inspektorat Sanitarny we wtorek.

- Stoki narciarskie i turystyczne będą otwarte w sezonie zimowym 2020/21 przy ścisłym reżimie sanitarnym, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom - czytamy w opublikowanym w mediach społecznościowych oświadczeniu.

MRPiT podkreśliło, że celem procedur jest między innymi zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników, gości, klientów, a także osób przebywających na terenie stacji turystyczno-narciarskich, zorganizowanych terenów narciarskich, kolei linowych i wyciągów narciarskich.

Z komunikatu resortu wynika, że restrykcje dotyczą stoków narciarskich i stacji turystycznych, "w zakresie przejazdów wyciągami narciarskimi, kolejami linowymi oraz przenośnikami taśmowymi itp., w celu zapobiegania gromadzeniu się klientów w kolejce do przejazdu ww. urządzeniami".

Dalej czytamy, że "dopuszcza się ich funkcjonowanie zgodnie z przepustowością nominalną, w przypadku gdy miejsca zajmować będą osoby zamieszkujące w jednym gospodarstwie domowym lub mające wspólny nocleg lub wspólnie podróżujące do stacji turystyczno-narciarskiej".

Zadbano też o zachowywanie dystansu społecznego między turystami. Mają powstać systemy, które zapewnią to choćby w kolejce do przejazdu urządzeniami transportu linowego. Zastosowane może być odgradzanie szarfami, wyznaczanie "tuneli" dojścia oraz wyznaczanie punktów, w których mogą przebywać klienci.

Limit osób to kolejne obostrzenie. W każdym ośrodku narciarskim lub stacji narciarskiej będzie mogła przebywać maksymalnie jedna osoba na 100 metrów kwadratowych. Planowane jest też wprowadzenie przepisów, które rozłożą ruch osób korzystających z urządzeń transportu linowego równomiernie w ciągu dnia.

1. Górale są wściekli. Zrozpaczeni powiedzieli wszystko, uderzyli w rząd 2. Seniorze, przygotuj się na poważną zmianę. Już od grudnia może cię spotkać niemiła niespodzianka 3. Wielkie odkrycie na dnie Morskiego Oka. Tysiące turystów nie miało pojęcia, dlaczego na dnie tkwi wielki wrak?

GIS proponuje jeszcze jeden pomysł. Chodzi o odrębne strefy obejmujące stoki narciarskie, ośrodki noclegowe, wypożyczalnie, punkty restauracyjne. Polecają także wprowadzenie zdalnej możliwości kupowania biletów, na przykład online lub w automatach.

Źródło: TVN24 BiS

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Ceny wstępu na molo w Sopocie znów poszły w górę. Za mały spacerek zapłacisz krocie
Czytaj więcej >

Polska

Niesamowity pomysł na majówkę. Cudownie zachowane zamki na wodzie zobaczysz w Polsce
Czytaj więcej >

Polska

Kolejne pociągi Pendolino na torach w Polsce. Wiemy, gdzie pojadą superszybkie pociągi
Czytaj więcej >

Polska

Afera w samolocie PLL LOT. „Jeden pilot kradnie alkohol, a drugi się śmieje”
Czytaj więcej >

Polska

Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników
Czytaj więcej >

Polska

Polka wróciła z Egiptu z wyjątkową pamiątką. Służby na lotnisku natychmiast zareagowały
Czytaj więcej >
Adrian Rybak

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]