Turysci.pl
Polska ferie zimowe

Fot. Pexels.com @Visit Almaty (zdjęcie ilustracyjne)

Ferie zimowe w Polsce czy za granicą? Gdzie najchętniej wyjeżdżacie?

24 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W okresie ferii zimowych Polska ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji turystycznych. Niektórzy nie wyobrażają sobie sezonu bez korzystania ze stoków na Kasprowym Wierchu. Jednak część Polaków woli spędzać ten czas za granicą? A w

Chociaż Polska nie ma Alp, wielu wczasowiczów postanawia tu spędzić ferie zimowe. Duża część miłośników sportów zimowych ma już swoje ulubione miejsca, które odwiedza co roku. Wśród doświadczonych narciarzy dużą popularnością cieszy się Kasprowy Wierch. Inni natomiast są tak zakochani w ukraińskich czy włoskich stokach, że nie wyobraża przerwy zimowej bez wyjazdu za granicę.

Chociaż część miłośników Alp może kręcić nosami, Polska ma do zaoferowania mnóstwo ciekawych tras narciarskich, które w okresie ferii przyciągają fanów sportów zimowych z całego kraju. Do najpopularniejszych i najbardziej wymagających należy ta w Zakopanem. Mowa o trasie Kocioł Goryczkowy-Kuźnice, która jest najdłuższa w Polsce (5400 metrów długości).

Polska czy zagranica – dokąd na ferie zimowe?

Polska może pochwalić się wieloma atrakcyjnymi trasami. Do ścisłej czołówki bez wątpienia należą Pilsko-Baba (4400 metrów długości), Skrzyczne-Szczyrk (3300 metrów długości), Szrenica-Szklarska Poręba (3100 metrów), Jaworzynka-Szczawnik (2600 metrów długości), Małe Skrzyczne-Czyrna (2500 metrów), Jaworzyna Krynicka-dolna stacja gondoli (2400 metrów długości), Chełm-Myślenice (2400 metrów), Kopa-Karpacz (2300 metrów długości) czy trasa Świeradów Zdrój (2300 metrów długości).

Najbardziej doświadczeni miłośnicy sportów zimowych wybierają się w Tatry Wysokie, bo właśnie tam można znaleźć najdłuższe i najbardziej wymagające trasy. Część wczasowiczów decyduje się jednak na opuszczanie kraju w czasie ferii zimowych, by cieszyć się narciarstwem w inny zakątkach Europy. Dokąd podróżują Polacy?

Rodziny w okresie przerwy zimowej często wybierają się oczywiście do Włoch, gdzie oferta turystyczna jest naprawdę szeroka. Polacy odwiedzają najpopularniejsze ośrodki jak Livigno, Cortina d’ampezzo, Val di Fiemme, Sella Ronda czy San Martino Castrozza. Jednak w ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się kierunki wschodnie.

Coraz więcej Polaków można zaobserwować w ukraińskim ośrodku narciarskim Ski Resort Bukovel. W okolicy znajduje się mnóstwo atrakcyjnych tras narciarskich oraz szeroka siatka luksusowych hoteli, w których turyści wypoczywają po całodniowych zjazdach. Atutem są także wciąż niższe ceny w porównaniu do włoskich kurortów.

Należy jednak pamiętać, że ferie zimowe dla wielu Polaków to także okazja do ucieczki w kierunkach, w których nie ma śniegu, a temperatury wciąż przekraczają 20 stopni Celsjusza. Wczasowicze wsiadają na pokład samolotu i wybierają się do Egiptu czy Turcji.

1. Są ofiary i wielkie zniszczenia. Nigdy nie widzieli tak potężnego huraganu za granicą. Odradzamy wszelkie podróże2. Pekao przekazał fatalne wieści. Wiele osób będzie mocno zawiedzionych, także klienci innych banków3. Już niedługo mogą zmienić się zasady przemieszczania. W grę wchodzi obowiązek szczepień na COVID-19. Odważna decyzja

Jak wy spędzacie ferie zimowe? Dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem i podzielcie się ulubionymi kierunkami. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o atrakcjach turystycznych, jakie można znaleźć w Częstochowie.

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >