Polska ferie zimoweFot. Pexels.com @Visit Almaty (zdjęcie ilustracyjne)

Ferie zimowe w Polsce czy za granicą? Gdzie najchętniej wyjeżdżacie?

W okresie ferii zimowych Polska ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji turystycznych. Niektórzy nie wyobrażają sobie sezonu bez korzystania ze stoków na Kasprowym Wierchu. Jednak część Polaków woli spędzać ten czas za granicą? A wy – dokąd wyjeżdżacie? Macie swoje ulubione kurorty, które odwiedzacie już od wielu lat?

Chociaż Polska nie ma Alp, wielu wczasowiczów postanawia tu spędzić ferie zimowe. Duża część miłośników sportów zimowych ma już swoje ulubione miejsca, które odwiedza co roku. Wśród doświadczonych narciarzy dużą popularnością cieszy się Kasprowy Wierch. Inni natomiast są tak zakochani w ukraińskich czy włoskich stokach, że nie wyobraża przerwy zimowej bez wyjazdu za granicę.

Dramatyczne lądowanie na Mazowszu. Na miejscu pojawiły się służby, jest poszkodowanyDramatyczne lądowanie na Mazowszu. Na miejscu pojawiły się służby, jest poszkodowanyCzytaj dalej

Chociaż część miłośników Alp może kręcić nosami, Polska ma do zaoferowania mnóstwo ciekawych tras narciarskich, które w okresie ferii przyciągają fanów sportów zimowych z całego kraju. Do najpopularniejszych i najbardziej wymagających należy ta w Zakopanem. Mowa o trasie Kocioł Goryczkowy-Kuźnice, która jest najdłuższa w Polsce (5400 metrów długości).

Polska czy zagranica – dokąd na ferie zimowe?

Polska może pochwalić się wieloma atrakcyjnymi trasami. Do ścisłej czołówki bez wątpienia należą Pilsko-Baba (4400 metrów długości), Skrzyczne-Szczyrk (3300 metrów długości), Szrenica-Szklarska Poręba (3100 metrów), Jaworzynka-Szczawnik (2600 metrów długości), Małe Skrzyczne-Czyrna (2500 metrów), Jaworzyna Krynicka-dolna stacja gondoli (2400 metrów długości), Chełm-Myślenice (2400 metrów), Kopa-Karpacz (2300 metrów długości) czy trasa Świeradów Zdrój (2300 metrów długości).

Najbardziej doświadczeni miłośnicy sportów zimowych wybierają się w Tatry Wysokie, bo właśnie tam można znaleźć najdłuższe i najbardziej wymagające trasy. Część wczasowiczów decyduje się jednak na opuszczanie kraju w czasie ferii zimowych, by cieszyć się narciarstwem w inny zakątkach Europy. Dokąd podróżują Polacy?

Doda przeszła samą siebie. W egzotycznym kraju zafundowała mieszkańcom odważne widoki. Doda przeszła samą siebie. W egzotycznym kraju zafundowała mieszkańcom odważne widoki. "Postawiłam na skromność"Czytaj dalej

Rodziny w okresie przerwy zimowej często wybierają się oczywiście do Włoch, gdzie oferta turystyczna jest naprawdę szeroka. Polacy odwiedzają najpopularniejsze ośrodki jak Livigno, Cortina d’ampezzo, Val di Fiemme, Sella Ronda czy San Martino Castrozza. Jednak w ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się kierunki wschodnie.

Coraz więcej Polaków można zaobserwować w ukraińskim ośrodku narciarskim Ski Resort Bukovel. W okolicy znajduje się mnóstwo atrakcyjnych tras narciarskich oraz szeroka siatka luksusowych hoteli, w których turyści wypoczywają po całodniowych zjazdach. Atutem są także wciąż niższe ceny w porównaniu do włoskich kurortów.

Należy jednak pamiętać, że ferie zimowe dla wielu Polaków to także okazja do ucieczki w kierunkach, w których nie ma śniegu, a temperatury wciąż przekraczają 20 stopni Celsjusza. Wczasowicze wsiadają na pokład samolotu i wybierają się do Egiptu czy Turcji.

Dzisiaj grzeje:

1. Są ofiary i wielkie zniszczenia. Nigdy nie widzieli tak potężnego huraganu za granicą. Odradzamy wszelkie podróże
2. Pekao przekazał fatalne wieści. Wiele osób będzie mocno zawiedzionych, także klienci innych banków
3. Już niedługo mogą zmienić się zasady przemieszczania. W grę wchodzi obowiązek szczepień na COVID-19. Odważna decyzja

Jak wy spędzacie ferie zimowe? Dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem i podzielcie się ulubionymi kierunkami. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o atrakcjach turystycznych, jakie można znaleźć w Częstochowie.

Rząd przedłuża zakaz. Zacznie obowiązywać już od jutra. Ważna wiadomość dla wszystkich planujących wyjazdRząd przedłuża zakaz. Zacznie obowiązywać już od jutra. Ważna wiadomość dla wszystkich planujących wyjazdCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Idealna do obiadu surówka z ogórków kiszonych z zaskakującym dodatkiem. Niebywałe, jakie ma właściwości
  2. Francja: pracownicy muszą znęcać się nad kurczakami na fermach przemysłowych. Porażające informacje
  3. Nie rusza ich nawet lockdown. Nikt się nie spodziewał łapanki za granicą. A jednak, miarka się przebrała
  4. Polsat wyjawił porażającą prawdę. Nic nie zwiastowało tragedii. Wsiedli na pokład samolotu bez najmniejszych obaw
  5. Wielka awantura z udziałem Polaków na pokładzie samolotu. Atakowali załogę i pasażerów. Na miejscu pojawiły się służby
  6. Masowe badania przesiewowe już niedługo? Podano nazwy trzech województw
  7. Pielęgniarka znęcała się nad wychudzonym psem. Ledwo trzymał się na nogach, potrzebna pomoc

Następny artykuł