Turysci.pl
turystyka nabierze tempa

Fot. Pexels.com @Julius Silver (zdjęcie ilustracyjne)

Sytuacja na świecie i w branży turystycznej zmieni się w 2023 roku. Eksperci zabierają głos

24 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Jak zmieni się turystyka po pandemii koronawirusa? Zdaniem ekspertów wystrzeli, ale trzeba będzie jeszcze na to poczekać. Wyraźnego wzrostu ruchu turystycznego specjaliści spodziewają się dopiero w 2023 roku. Niemiecki instytut badawczy Statis

Kiedy turystyka wróci do normy? To pytanie zadają sobie zarówno przedsiębiorcy, jak i miłośnicy podróży. Linie lotnicze oraz biura turystyczne czekają na zniesienie obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Eksperci wierzą, że ruch wczasowiczów wystrzeli, ale trzeba poczekać aż do 2023 roku. O szczegółach informuje portal Rzeczpospolita.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez niemiecki instytut badawczy Statista turystyka wróci do normy w 2023 roku, gdy pandemia koronawirusa przestanie mieć realny wpływ na świat. Zdaniem ekspertów wówczas paść mogą kolejne rekordy sektora.

Turystyka wróci w 2023 roku

Z raportu sporządzonego przez instytut analityczno-badawczy Statista wynika, że turystyka powoli zacznie wracać do normy, jednak na prawdziwy skok trzeba będzie poczekać jeszcze nawet dwa lata. Natomiast lepiej będzie już w obecnym roku.

Zgodnie z „Mobility market outlooks” przedstawionym przez instytut Statista w 2021 roku przewiduje się wzrost wyników sektora turystycznego nawet o 50 procent w porównaniu do pechowego 2020 roku.

Eksperci wskazują, że z czasem ma być tylko lepiej. Z ocen specjalistów wynika, że branża turystyczna całkowicie odrodzi się do 2023 roku. Później natomiast prognozowane są prawdziwe rekordy.

Turystyka po 2023 wystrzeli, bijąc rekordy

Zgodnie ze sporządzonym raportów turystyka po 2023 roku przeżyje prawdziwe odrodzenie, bijąc rekordy. Przychody w 2025 roku mają wzrosnąć aż o 23 procent w porównaniu do 2019 roku, który i tak uznawany jest za świetny okres.

Pandemia koronawirusa odcisnęła poważne piętno na turystyce. Jak donosi Światowa Organizacja Turystyki, w zeszłym roku przychody branży spadły o 55 procent, co było ogromną zmianą, ponieważ od 1950 roku liczba podróży zagranicznych regularnie wzrastała.

Potwierdzone zostały też informacje, według których to turystyka jest branżą, która szczególnie odczuła skutki pandemii koronawirusa. Liczby podróży do października 2020 roku spadły o 72 procent w porównaniu do tego okresu w 2019 roku.

Na odmrożenie branży czeka wielu przedsiębiorców, którzy nie mogą żyć bez turystów. Po weekendzie dowiemy się, jak będą zmieniały się obostrzenia sanitarne po 31 stycznia.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o 16 miejscach w Polsce, które znalazły się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Rzeczpospolita

Podobne artykuły

LOT zawiesza połączenia

Na topie

LOT podjął decyzję. Zawieszają część połączeń 25 stycznia

Czytaj więcej >
jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >