Turysci.pl > Europa > Turyści tłumnie ruszyli do Wenecji po zniesieniu obostrzeń. Władze postanawiają ograniczyć turystykę
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 16.05.2022 09:38

Turyści tłumnie ruszyli do Wenecji po zniesieniu obostrzeń. Władze postanawiają ograniczyć turystykę

Limity w Wenecji
fot.anyaberkut/canva.com

Włochy zapowiedziały, że wracają do stanu sprzed pandemii. Tłumy ruszyły do popularnych włoskich miast. Wielkie oblężenie przeżywa Wenecja. W związku z tym władze podjęły decyzję o ograniczeniu turystyki. Zmiany mają wejść już w czerwcu.

Pandemia uciszyła turystykę na ponad dwa lata. Nic więc dziwnego, że kiedy kolejne kraje ogłaszają zdjęcie obostrzeń, turyści tłumnie rozpoczęli podróżnicze oblężenie. Szacuje się, że w weekend wielkanocny, Wenecję odwiedziło 125 tysięcy osób - podaje wprost.pl.

Wenecja wprowadza limity dla turystów

- Szacuje się, że na lotnisko Marco Polo dotrze 8,6 mln turystów, port Canova di Treviso może odwiedzić 2,8 mln podróżnych, a 3 miliony osób mogą skorzystać z lotniska Catullo di Verona - podaje wprost.pl za włoską „La Nouva di Venezia a Mestre” . To ogromne liczby, których władze już teraz się boją. Postanowiono więc o ograniczeniach turystyki w Wenecji i wprowadzeniu dodatkowych opłat, które mają odstraszyć część przyjezdnych. Zmiany mają wejść już 1 czerwca.

Ograniczenia i opłaty władze chciały wprowadzić już w 2018 roku, jednak pandemia opóźniła ten proces. Zgodnie z tym co zatwierdził rząd, od 1 czerwca będą obowiązywał opłaty za wejście do miasta. Cena będzie uzależniona od ilości turystów chętnych danego dnia. Najtańszy bilet jednodniowy ma kosztować 3 euro, a najdroższy nawet 10 euro. W zamian możliwe będą zniżki do weneckich muzeów.

Z opłat zwolnieni będą mieszkańcy Wenecji Euganejskiej oraz turyści, którzy będą nocowali na terenie Wenecji. Maksymalna liczba turystów to 40-50 tysięcy dziennie. Bilety należy rezerwować z wyprzedzeniem, ponieważ miejsc szybko ubywa. Program pilotażowy ma rozpocząć się 1 czerwca i trwać przez 6 miesięcy.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

1. Policja ostrzega przed oszustami w Bieszczadach. Zachęcają do gry w "trzy kubki

2. Bieszczady: wzrost cen atrakcji turystycznych

3. . Orientarium w Łodzi. Nowa atrakcja zachwyca turystów

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: podroze.wprost.pl

Tagi: Wenecja