turyści zepchnął kobietę

Fot. https://twitter.com/iamsuffian (screen)

Turysta chciał zrobić selfie przy popularnej atrakcji. Zepchnął kobietę w przepaść

21 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Co jakiś czas w mediach możemy znaleźć informacje o tym, że turyści nie zachowują należytej ostrożności w niebezpiecznych regionach. Często ryzykują własnym zdrowiem i życiem, wyłącznie dla zrobienia zdjęcia. Niestety mimo powtarzających się apeli, wciąż dochodzi do takich sytuacji. Potwierdza to zdarzenie, do którego doszło w Indiach.

Do mediów społecznościowych trafiło nagranie wideo, na którym widać, jak turyści robią sobie selfie w pobliżu stromego spadu nad potokiem. Nagranie udostępnił na swoim twitterowym koncie użytkownik @iamsuffian. W pewnym momencie da się zauważyć, jak jeden członek wycieczki traci równowagę i upadając, spycha stojącą obok kobietę w przepaść.

Turyści przeżyli tragedię podczas robienia selfie

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Fotoblogia, turyści przebywali w okolicy miejscowości Kanakunda w indyjskim stanie Odisha. Robili selfie na tle malowniczego krajobrazu nad doliną w pobliżu spadku rzeki - niewielkiego wodospadu będącego szczególnie często fotografowaną atrakcją regionu.

Wszystko wyglądało zwyczajnie, aż w pewnym momencie jeden z turystów podczas robienia zdjęć poślizgnął się na śliskich kamieniach i nieumyślnie zepchnął stojącą za nim kobietę w przepaść. Niestety nie udało jej się uratować.

Jak donosi portal Fotoblogia, ofiara nazywa się Nirupama Prajapati. Na koniec materiału wideo, który został opublikowany przez jedną z towarzyszących osób, słychać krzyk turystki. Po tym zdarzeniu rozpoczęły się poszukiwania.

Z relacji przekazanej przez portal India Today wynika, że bliscy Nirupamy Prajapati przez 22 godziny szukali jej w pobliżu rzeki. Jej ciało zostało znalezione dopiero dzień po tragicznym wypadku, zaklinowane pod wodą około 400 metrów od miejsca zdarzenia. Niestety nie żyła.

Turyści mogli uniknąć tragicznego zdarzenia

Turyści mogliby uniknąć tego tragicznego zdarzenia, gdyby pamiętali o zachowaniu ostrożności w niebezpiecznym regionie. Służby regularnie apelują do wczasowiczów, by pamiętali przede wszystkim o własnym zdrowiu i życiu, ponieważ żadna pamiątka nie jest warta takiego poświęcenia.

Warto przypomnieć o szokującej sytuacji, do której doszło w Wielkiej Brytanii w West Bay. Tam turyści także postanowili zrobić pamiątkowe zdjęcie, sadzając dzieci tuż na skraju klifu. Na szczęście wówczas nie doszło do tragedii, choć niewiele brakowało. 

Zwracamy się z apelem do podróżnych, by robiąc zdjęcia, zawsze najpierw upewnili się, że znajdują się w stabilnym i bezpiecznym miejscu. Dotyczy to przede wszystkim osób przebywających w górach, na punktach widokowych czy spacerujących po klifach.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o turystce, która chciała zrobić sobie zdjęcie z niedźwiedziem. Wczasowiczka zapomniała, że zbliża się do niebezpiecznego drapieżnika. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Fotoblogia