Turysci.pl
Tunezja zmienia zasady wjazdu

fot. wikimedia.org/Mietek Ł/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Tunezja zmienia przepisy graniczne. Zaszczepieni turyści wjadą bez kwarantanny

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Tunezja zmienia zasady wjazdu dla zaszczepionych turystów. Podróżni, którzy przyjęli pełną dawkę preparatu, od 1 czerwca będą mogli przekroczyć granice bez obowiązku odbycia kwarantanny.

  • Każdy podróżny, którzy przyjmie pełną dawkę preparatu przeciwko COVID-19, będzie mógł wjechać do Tunezji bez kwarantanny

  • Izolacji nie zostaną poddane także te osoby, które przechorowały zakażenie koronawirusem

  • Z kwarantanny zwolni również negatywny test na COVID-19

Tunezja już od wielu miesięcy podkreśla, że w okresie wakacyjnym chce przyjmować zagranicznych turystów i zrobi wszystko, by zapewnić im bezpieczeństwo. Przez pewien czas kraj ten był jednym z najchętniej wybieranych na urlopy zagraniczne również przez Polaków.

W wyniku wystąpienia tam trzeciej fali zachorowań na początku kwietnia władze musiały wstrzymać plany otwierania granic. Podróżni z zagranicy zobowiązani byli do odbycia kwarantanny po przylocie w specjalnie wyznaczonym do tego hotelu. W środę ogłoszono jednak ponowne otwarcie Tunezji dla ruchu turystycznego i złagodzenie obostrzeń.

Tunezja zmienia zasady wjazdu dla turystów z zagranicy

Jak informuje portal Turystyka.rp.pl, rząd Tunezji w środę poinformował o zmianie zasad obowiązujących na granicach kraju. Zgodnie z nowymi zaleceniami, z obowiązku poddania się kwarantannie zwolnione będą:

FlixBus ogłasza nowe trasy i wznawia połączenia

FlixBus przywraca część połączeń. Nowe kierunki do turystycznych miast w Polsce i za granicą

CZYTAJ DALEJ
  • Osoby, które przyjęły pełną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19;

  • Ozdrowieńcy;

  • Podróżni, którzy przedstawią negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

W przypadku osób, które były już zakażone, ogłoszono dodatkowe warunki do spełnienia. Choroba musiała minąć co najmniej 6 tygodni przed pojawieniem się na granicy. Każda taka osoba musi również przedstawić odpowiednie zaświadczenie lekarskie w tej sprawie, które dodatkowo powinno być zatwierdzone przez „właściwe do tego organy służby zdrowia".

Turyści, którzy na granicy zamierzają okazać negatywny wynik testu na COVID-19, muszą wykonać go nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą. Dotyczy to jednak jedynie osób, które ukończyły 12 tok życia.

Przed wjazdem na teren Tunezji konieczne jest również wypełnienie i wydrukowanie specjalnego formularza. Znaleźć go można na stronie app.e7mi.tn/language. Znajduje się w nim dedykowany kod QR, który skanowany jest przez służby graniczne.

MSZ odradza wyjazdy do wielu miejsc w Tunezji

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza Polakom wszelkich podróży zagranicznych, o ile nie są one konieczne. Związane jest to z pandemią koronawirusa, jednak wraz ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym, coraz mniej osób stosuje się do tego zalecenia.

W przypadku Tunezji jednak na stronie rządowej Gov.pl ostrzeżeń dla turystów jest o wiele więcej i warto się z nimi zapoznać przed wyjazdem do tego kraju. Dostępna jest m.in. lista miejsc w tym państwie, do których wyjazdy są niewskazane. MSZ wymienia tu:

  • Park Narodowy Jebel Mgilla;

  • Park narodowy Jebel Chambi;

  • Pustynię znajdującą się w południowej części kraju z wyłączeniem miejscowości Nafta, Tozeur, Matmata, Douz oraz Tatiwin.

Ponadto odradzane są wszelkie wyjazdy o charakterze turystycznym do gubernatorstw Sidi Bu Zajd, Al Kasrajn oraz Kafsa.

Ostrzeżenia te zostały wystosowane przede wszystkim ze względu na trudną sytuację ekonomiczną mieszkańców tych regionów. Ministerstwo zwraca uwagę na możliwość wystąpienia tam protestów, manifestacji czy blokad dróg.

Organizatorzy wycieczek unikają tych miejsc, zapewniając bezpieczeństwo swoim klientom. Uważać natomiast szczególnie powinni turyści zwiedzający Tunezję samodzielnie, korzystając z tamtejszej komunikacji czy własnymi środkami transportu. MSZ zaleca korzystanie z wycieczek zorganizowanych również ze względu na problemy z przestępczością o charakterze rabunkowym.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Turystyka.rp.pl

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilkaset wstrząsów w ciągu doby na Wyspach Kanaryjskich. Naukowcy ostrzegają przed zwiększoną aktywnością wulkanu

Czytaj więcej >

Świat

Katastrofa lotnicza w Rosji. Samolot rozbił się i zapalił. Cztery osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Świat

Egipt. Wypadek autobusu z turystami. 12 osób nie żyje, 34 osoby ranne

Czytaj więcej >

Świat

Martwy żółw w zatoce Guanabara w Rio de Janeiro. Wokół szyi miał plastikową torbę

Czytaj więcej >

Świat

Abu Zabi łagodzi przepisy wjazdowe. Zaszczepieni nie będą musieli odbyć kwarantanny

Czytaj więcej >

Świat

Polscy turyści trzy razy częściej wybierali Turcję

Czytaj więcej >