Turysci.pl
pociąg

fot. Pixabay/ youngleeinc

Trzy godziny opóźnień pociągów po długim weekendzie. Turyści muszą liczyć się z utrudnieniami

6 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pociągi w ostatni dzień długiego weekendu odnotowują opóźnienia od kilkudziesięciu do nawet 200 minut. Rekordzistą jest pociąg TLK Zefir znad morza do Krakowa. Na niektórych trasach uruchomiono komunikację zastępczą.

Polacy tłumnie wracają z długiego weekendu pociągami. Niestety, wielu z nich musi poczekać kilka godzin z powodu utrudnień na kolei. Rekordzista notował prawie 200 minut spóźnienia.

Opóźnienia pociągów sięgają trzech godzin

PKP wprowadziły na odcinku z Jeleniej Góry do Kędzierzyna-Koźla autobusową komunikację zastępczą za pociąg TLK Sudety. Przewoźnik przestrzegł przy tym, że godziny odjazdów także na stacjach, gdzie zjawi się już pociąg, mogą się zmienić.

Opóźnienie o 185 minut odnotował również pociąg TLK Zefir z Kołobrzegu do Krakowa Głównego. PKP PLK, które zarządzają infrastrukturą kolejową, przekazały, że na stacji docelowej skład pojazd zjawi się ze 176-minutowym opóźnieniem. 

Zefir przyjechał do poznania z niż 10-minutowym opóźnieniem z powodu „wypadku z udziałem osoby postronnej" w Starej Łubiance. Dodatkowe minuty zajęła „awaria", do której doszło w stolicy Wielkopolski.

giewont

Piorun uderzył w krzyż na Giewoncie. Zdjęcie jest hitem sieci

CZYTAJ DALEJ

Również pociąg EIC Sobieski z Wiednia do Gdyni odnotował niemal godzinne opóźnienie po wykryciu awarii taboru w Zawierciu. Ten sam skład, lecz w przeciwnym kierunku, spóźnia się obecnie o około pół godziny.

Problemy pojawiły się również w Polregio - pasażerowie pociągu PR 50475 z Bydgoszczy do Gdyni, zjawią się na stacji końcowej z ponad 40-minutowym opóźnieniem.

Również osoby podróżujące Pendolino muszą uzbroić się w cierpliwość - skład EIP nr 3502 relacji Kraków-Gdynia notuje obecnie ponad 30 minut spóźnienia spowodowanego awarią taboru oraz „innymi przyczynami związanymi z działalnością" PKP Intercity.

Opóźniony o ponad 25 minut jest również pociąg TLK Hańcza z Suwałk do Krakowa. Według PKP Intercity strata ma zostać zredukowana do 10 minut.

Natomiast pociąg TLK Pobrzeże, kursujący na trasie Łódź-Kołobrzeg, nie zdoła nadrobić 30-minutowego opóźnienia, podobnie jak IC Porta Poravica z austriackiego Graz do Przemyśla. 

PKP Intercity już w sobotę przyznało, że zauważyło zwiększone zainteresowane podróżnych biletami na pociągi w niedzielny wieczór. O godz. 19:40 zostanie więc wysłany w trasę dodatkowy skład z Gdyni przez Sopot i Gdańsk do Warszawy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >