Turysci.pl
zakopianka

fot. Twitter/ @RadioKrakow

Turyści wracają z Zakopanego. Przejazd do Krakowa może trwać nawet 6 godzin

6 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Turyści wracają z Zakopanego po długim weekendzie. Korek na drodze od Nowego Targu do Klikuszowej ma nawet osiem kilometrów. Przejazd do Krakowa może potrwać nawet 6 godzin.

Turyści, którzy tłumnie przyjechali na długi weekend do Zakopanego, teraz równie licznie stamtąd wracają. Przejazd zakopianką z Zakopanego do Krakowa może zająć już nawet 6 godzin.

Turyści wracają z długiego weekendu

Korek na 22-kilometrowym odcinku od Nowego Targu do Skomielnej Białej stale się wydłuża. Obecnie, aby przejechać ten fragment potrzeba nawet czterech godzin.

Korki również na drodze z Zakopanego do Nowego Targu - tam należy przygotować się na dwie godziny stania. Na trasie między Zakopanem a Skomielną samochody poruszają się z prędkością zaledwie 6 km/godz.

korek na zakopiance

fot. nadrodze.info (screen)

Problemy z wyjazdem z Zakopanego pojawiły się już rano. Z każdą godziną opóźnienie zwiększa się jednak coraz bardziej, przede wszystkim na odcinku od Nowego Targu do Klikuszowej.

jezioro

Gradobicie nad Jeziorem Czorsztyńskim. Ratownicy ewakuowali turystów

CZYTAJ DALEJ

Rośnie również natężenie ruchu od Lubnia do Krakowa - przekazuje GW. Również droga przy samym wjeździe do Krakowa zaczyna się korkować. Samochody stoją w Mogilanach, Gaju i Libertowie.

Również alternatywna droga wyjazdowa zaczyna się blokować. Chodzi o trasę prowadzącą przez Witów, Chochołów, Rabkę do Krakowa. Korek przy wylocie z Doliny Kościeliskiej z samego rana miał ok. półtora kilometra. Ruch spowalnia również remont mostu w tym miejscu.

Co ważne, wybierając trasę alternatywną należy zwrócić uwagę na trwający właśnie wyścig kolarski, przemierzający Podhale z Jabłonki w stronę Tylmanowej.

Dość sprawnie można poruszać się autostradą A4, gdzie nie ma jeszcze zatorów, jednak natężenie ruchu jest spore. Kierowcy poruszają się tam z prędkością nieprzekraczającą 100 km/h.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta Wyborcza, 24TP, GDDKiA

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >