Turysci.pl > Na topie > Proste triki, które zamienią pakowanie w przyjemność. Koniec z brakiem miejsca w walizce
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 24.03.2022 22:00

Proste triki, które zamienią pakowanie w przyjemność. Koniec z brakiem miejsca w walizce

trik pakowanie walizki
Fot. Pexels.com @Ketut Subiyanto (zdjęcie ilustracyjne)

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego lepiej nie składać ubrań do walizki

  • Co trzeba zrobić z kosmetykami

  • O czym warto pamiętać, podróżując parami

Każdy trik z tej listy może okazać się dużym ułatwieniem dla wszystkich, którzy planują dalekie podróże. Chociaż wakacje i podróż samolotem to często powód do ekscytacji, mnóstwo turystów wcześniej przeżywa ten sam dramat – pakowanie bagażu. Co zabrać, a co można sobie odpuścić? Jak to wszystko upchnąć do walizki? O szczegółach informuje portal Comfort Flight.

Znacie trik z rolowaniem ubrań? Wiecie, że podróżowanie we dwoje to dobra okazja, żeby podzielić się bagażem i zachować więcej przestrzeni w walizkach? Jeśli nie, to polecamy zapoznanie się z listą opublikowaną na portalu Comfort Flight. Być może odtąd pokochacie pakowanie się przed lotami.

Każdy ten trik znacznie ułatwi wam pakowanie

Choć pierwszy trik może brzmieć bardzo banalnie, to jednak w praktyce nie wszyscy go stosują. Chodzi o zrobienie check listy. Jeśli spiszecie najpotrzebniejsze akcesoria, które koniecznie musicie ze sobą zabrać, pakowanie powinno trwać dużo krócej, a wy oszczędzicie nie tylko czas, ale również nerwy.

Pakując kosmetyki, pamiętajcie o przezroczystej kosmetyczce lub specjalnym woreczku, do których je zapakujecie – zwłaszcza jeśli podróżujecie wyłącznie z bagażem podręcznym. Znajdziecie je w drogeriach kosmetycznych. Każdy z pojemniczków z produktami płynnymi nie powinien przekraczać pojemności 100 ml.

Chociaż część turystów nie zwraca uwagi na jakość walizki, to odgrywa ona bardzo dużą rolę. Torba podróżna dobrej jakości może okazać się nie tylko wygodniejsza, ale także lżejsza, dzięki czemu nie będziecie musieli obawiać się przekroczenia dopuszczalnej wagi. Walizka musi być przede wszystkim funkcjonalna.

Przejdźmy do kwestii ubrań. Ten trik staje się coraz bardziej znany, co potwierdza jego użyteczność. Przed kolejną podróżą nie składajcie swoich koszulek, swetrów czy spodni, ale je zrolujcie. Dzięki temu zaoszczędzicie trochę przestrzeni. Pomocne mogą okazać się również organizery.

Pamiętajcie o tym, by zabierać jedynie najpotrzebniejsze rzeczy. Każdy kolejny przedmiot to dodatkowe obciążenie. Warto pakować się tak, by nie przeładować walizki. Nie potrzebujecie też całej palety kosmetyków, które trzymacie w łazienkach. Jeśli zajdzie taka konieczność, dokupicie coś na miejscu.

Pakując ubrania, zwróćcie też uwagę na to, by mieć po jednym elemencie danej garderoby. Dlatego warto zapakować po jednej parze spodni jeansowych, sportowych, jeden grubszy sweter lub bluzę oraz bieliznę. Dobrze też mieć przy sobie sportowe buty, ale lepiej nie zapychać nimi walizki, dlatego nałóżcie je do samolotu.

Trik dla osób, które często podróżują parami

Jeśli podróżujecie parami, ten trik z pewnością wam się przyda. Skoro i tak będziecie przez cały czas razem, nie warto dublować rzeczy. Jeden krem do opalania, jedna suszarka czy przenośny głośnik w zupełności wystarczą. Jeśli się dogadacie w tej sprawie, wasze bagaże będą zdecydowanie lżejsze.

Warto pamiętać o tym, by zawsze znajdować najlżejsze i najmniejsze odpowiedniki przedmiotów. Wciągającą 600-stronicową powieść, którą właśnie czytacie, lepiej przenieść na czytnik elektroniczny. Dobrze stawiać na uniwersalne kosmetyki, które mogą pełnić kilka funkcji.

Na koniec kolejna oczywistość, o której zdarza się nam zapomnieć – zachowanie kolejności pakowania znacznie ułatwia życie. Dlatego na początku pakujcie najcięższe przedmioty, a później coraz lżejsze. Mamy nadzieję, że porady okażą się pomocne.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy także o tym, dokąd możemy jeździć z dowodem osobistym, a gdzie niezbędny jest paszport. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Źródło: Comfort Flight