przesądy związane z podróżamiFot. unsplash.com/@cselfors

Chcesz dużo podróżować w 2021? W Sylwestra trzeba zrobić 1 rzecz, turyści zawsze pamiętają o przesądzie

Przesądy związane w podróżami są bardzo popularne na całym świecie. Z ich powodu w hotelach brakuje pokoju nr 13, a nawet całych pięter. Turyści natomiast masowo wrzucają monety „na szczęście" to studni i fontann. Jeśli chcemy dużo podróżować i zwiedzać ciekawe miejsca, musimy pamiętać o jednej rzeczy podczas sylwestra.

Przesądy towarzyszą nam na każdym kroku. Jedni obawiają się czarnego kota przekraczającego drogę, inni czekają na 7 lat nieszczęścia, po stłuczeniu lustra. Turyści również mają swoje zwyczaje, które czasami wydają się śmieszne.

Przesądy doprowadziły do eliminacji miejsc z numerem 13

Liczba 13 na całym świecie uważana jest za pechową. Odwiedzając różne hotele, można zauważyć, że w wielu z nich nie ma piętra nr 13. W windzie od razu po 12. jest 14. i nikogo to nie dziwi. Często brakuje także pokoi nr 13, 113, 213 itd.

W samolotach niektórych linii lotniczych nie znajdziemy rzędu nr 13. Okazuje się, że pasażerowie unikali tych miejsc jak ognia, więc żeby nie tracić klientów, postanowiono pominąć jedną liczbę w oznaczeniach siedzeń. Z samolotami wiąże się wiele przesądów.

Piątek 13-go wydaje się najgorszym dniem na rozpoczęcie podróży. Co ciekawe, w niektórych krajak, takich jak Grecja czy Hiszpania, pechowy jest wtorek 13-go, a we Włoszech piątek 17-go. Bez względu na różnice, turyści unikają wyjazdów w te dni, by nie spotkało ich nieszczęście.

W sylwestra można zagwarantować sobie wspaniałe podróże

Na szczęście są też przesądy, które mogą przynieść nam wiele korzyści. Jednym z nich jest wystawienie walizek przed drzwi mieszkania o północy w sylwestra. Wewnątrz powinny znajdować się jakieś przedmioty, by bagaże nie były tylko atrapą.

Dzięki temu mamy sobie zapewnić wiele podróży w rozpoczynającym się właśnie roku, a także mnóstwo atrakcji. Może warto spróbować tego triku w tym roku, by przerwać złą passę i móc w końcu cieszyć się wspaniałymi wakacjami.

Zwyczaj wystawiania walizek na próg domu narodził się w Meksyku, lecz jego popularność rośnie także w innych krajach. Niewiele wysiłku trzeba włożyć w tę czynność, a można zapewnić sobie ekscytujące podróże na cały rok.

Szczęście w podróży jest bardzo ważne

Jednym z najpopularniejszych zwyczajów, który praktykuje się chyba na całym świecie, jest wrzucanie monet do fontann czy studni. Zwykle ma to przynieść szczęście, a w przypadku fontanny Di Trevi w Rzymie, gwarancję powrotu do wiecznego miasta.

W związku z powszechną praktyką wrzucania monet do najbardziej znanej fontanny we Włoszech, konserwatorzy tego zabytku każdego roku wyciągają z niej ogromne kwoty. Tylko w ubiegłym roku wyłowiono 1,4 mln euro. Za taką sumę można się zatroszczyć także o sąsiednie zabytki.

W Rosji, a także innych krajach słowiańskich, ogromne znaczenie ma zwyczaj siadania na chwilę przed podróżą. Niektórzy radzą, by zrobić to na spakowanej walizce. Istnieje też niepisany zakaz używania igły i nici tuż przed udaniem się na wycieczkę. Lepiej pojechać z oberwanym guzikiem, niż ryzykować nieszczęście. Czego się nie robi, by podróż była udana?

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł