Turysci.pl
Tatry

fot. Pixabay/ niki_emmert

Tragedia w słowackich Tatrach. Ratownicy znaleźli ciała trzech Polaków

27 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Słowaccy ratownicy górscy odnaleźli ciała poszukiwanych trzech polskich taterników, którzy w piątek wybrali się na Gerlach, najwyższy szczyt Tatr – poinformowali w niedzielę ratownicy Horskiej Zachrannej Slużby. Do tragedii doszło w rejonie Małego Gerlacha.

Wcześniej informowaliśmy o akcji ratunkowej w rejonie Gerlacha – najwyższego szczytu Tatr. Jak przekazało TVP Info, Polacy wybrali się na Gerlach w piątek słuch po nich zaginął. W niedzielę ratownicy znaleźli trzy ciała.

Góry

Ratownicy poszukują trzech Polaków w rejonie Gerlacha

CZYTAJ DALEJ

Śmiertelny wypadek w słowackich Tatrach

– W godzinach południowych ratownicy znaleźli trzy ciała pod południową ścianą Małego Gerlacha, niestety bez oznak życia. Ciała zostaną przetransportowane do Starego Smokowca – poinformowali słowaccy ratownicy górscy, cytowani przez TVP.

Polacy wyruszyli na Gerlach w piątek o godz. 7 rano ze schroniska „Dom Śląski” w kierunku Batyżowieckiego Stawu. Następnie mieli wejść na szczyt przez tzw. Batyżowiecką Próbę. Nie powrócili jednak z wyprawy.

Centralę słowackich ratowników zawiadomił przed północą telefonicznie zaniepokojony znajomy taterników, który wcześniej odłączył się od grupy. Mężczyźni mieli spotkać o umówionej godzinie na parkingu przed szlakiem, jednak Polacy nie powrócili z gór.

W pierwszej kolejności słowaccy ratownicy sprawdzili, czy Polacy nie zatrzymali się w schronisku. Następnie jeszcze tej samej nocy z piątku na sobotę sprawdzano okolice Batyżowieckiej Doliny.

Na miejsce skierowano również policję z lokalizatorem telefonów komórkowych. Pozwolił on potwierdzić, że turyści cały czas są w górach. W sobotę Polaków poszukiwano z pokładu śmigłowca, w akcji brali udział również ratownicy TOPR z Zakopanego.

W niedzielę rano poszukiwania zostały wznowione, a ratownikom udało się odnaleźć ciała trzech mężczyzn.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVP Info

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >