Turysci.pl
jezioro

fot. Flickr/ magro_kr/ CC BY-NC-ND 2.0 (zdjęcie ilustracyjne)

Tragedia nad jeziorem w Żołędowie. Nie żyje mężczyzna. Łącznie utonęło wczoraj 8 osób

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Nad jeziorem w Żołędowie doszło do utonięcia mężczyzny. W akcji ratunkowej brały udział policja, straż pożarna i LPR, jednak nic nie dało się już zrobić. Wczoraj w Polsce utonęło łącznie osiem osób.

W poniedziałek 21 czerwca po godzinie 15 służby otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie topiącym się w jeziorze w Żołędowie. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o ostrożność nad wodą.

Atak niedźwiedzia w parku narodowym

Atak niedźwiedzia na turystów w parku narodowym Jergaki

CZYTAJ DALEJ

Śmiertelne zdarzenie nad jeziorem w Żołędowie

Do akcji ratunkowej topiącego się mężczyzny ruszyła policja, dwie jednostki państwowej straży pożarnej oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Dobrcza, a także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Mężczyznę wyłowiono z wody, a ratownicy natychmiast przystąpili do jego reanimacji. Niestety nie udało się go uratować, a przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Wczoraj utonęło osiem osób

Nie był to jednak jedyny przypadek utonięcia tego dnia w Polsce. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało o ośmiu zgonach spowodowanych utonięciem w polskich zbiornikach.

Poprzedniego dnia odnotowano aż dziewięć utonięć, a ich liczba jest coraz wyższa. Wraz ze wzrostem temperatury ludzie coraz chętniej zażywają kąpieli, jednak nie zawsze zachowują się z należytą ostrożnością.

RCB zaapelowało do Polaków, żeby decydując się na kąpiel w zbiorniku wodnym pływać tylko w wyznaczonych miejscach i stosować się do poleceń ratownika wodnego.

Nie należy również wbiegać do wody będąc rozgrzanym od słońca, aby uniknąć szoku termicznego. Warto najpierw spryskać się wodą w okolicach karku i serca.

Pod żadnym pozorem nie należy również wchodzić do wody po spożyciu alkoholu. Jest on jedną z najczęstszych przyczyn utonięć w naszym kraju. Nie powinno się również wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Express Bydgoski, RCB

Tagi:

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >