Turysci.pl
jezioro

fot. Flickr/ magro_kr/ CC BY-NC-ND 2.0 (zdjęcie ilustracyjne)

Tragedia nad jeziorem w Żołędowie. Nie żyje mężczyzna. Łącznie utonęło wczoraj 8 osób

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Nad jeziorem w Żołędowie doszło do utonięcia mężczyzny. W akcji ratunkowej brały udział policja, straż pożarna i LPR, jednak nic nie dało się już zrobić. Wczoraj w Polsce utonęło łącznie osiem osób.

W poniedziałek 21 czerwca po godzinie 15 służby otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie topiącym się w jeziorze w Żołędowie. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o ostrożność nad wodą.

Atak niedźwiedzia w parku narodowym

Atak niedźwiedzia na turystów w parku narodowym Jergaki

CZYTAJ DALEJ

Śmiertelne zdarzenie nad jeziorem w Żołędowie

Do akcji ratunkowej topiącego się mężczyzny ruszyła policja, dwie jednostki państwowej straży pożarnej oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Dobrcza, a także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Mężczyznę wyłowiono z wody, a ratownicy natychmiast przystąpili do jego reanimacji. Niestety nie udało się go uratować, a przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Wczoraj utonęło osiem osób

Nie był to jednak jedyny przypadek utonięcia tego dnia w Polsce. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało o ośmiu zgonach spowodowanych utonięciem w polskich zbiornikach.

Poprzedniego dnia odnotowano aż dziewięć utonięć, a ich liczba jest coraz wyższa. Wraz ze wzrostem temperatury ludzie coraz chętniej zażywają kąpieli, jednak nie zawsze zachowują się z należytą ostrożnością.

RCB zaapelowało do Polaków, żeby decydując się na kąpiel w zbiorniku wodnym pływać tylko w wyznaczonych miejscach i stosować się do poleceń ratownika wodnego.

Nie należy również wbiegać do wody będąc rozgrzanym od słońca, aby uniknąć szoku termicznego. Warto najpierw spryskać się wodą w okolicach karku i serca.

Pod żadnym pozorem nie należy również wchodzić do wody po spożyciu alkoholu. Jest on jedną z najczęstszych przyczyn utonięć w naszym kraju. Nie powinno się również wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Express Bydgoski, RCB

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zbadali konie wożące turystów na Morskie Oko. Fundacja Viva: „Pracują w przeciążeniu"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zdewastowali szlak na Świnicy, a później utknęli w górach. Interweniowali ratownicy TOPR

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek autobusu podczas wycieczki. Cztery osoby są ranne, 31 dzieci zabrano do szpitala

Czytaj więcej >

Polska

Turyści zostawiają zwierzęta na tatrzańskich szlakach. „Nawet nie potrafiła nam powiedzieć, skąd zabrała psiaka"

Czytaj więcej >

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >