Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Diabelski Most w Toskanii. Mało znana atrakcja we włoskim regionie
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 18.01.2021 13:50

Diabelski Most w Toskanii. Mało znana atrakcja we włoskim regionie

Toskania skrywa wiele tajemnic
fot. pixabay/albertux

Toskania jest regionem administracyjnym w środkowych Włoszech. Przez turystów kraina jest chętnie odwiedzana przed wszystkim ze względu na swoje bogactwo historyczne i przepiękne krajobrazy. 

Diabelski Most w Toskanii 

Poza niezwykłą architekturą oraz krajobrazami turyści odwiedzają Toskanię, aby kosztować regionalnej kuchni oraz win, które cieszą się niezwykłą popularnością. 

Najchętniej odwiedzanym obszarem w Toskanii jest jej środkowa część, wokół regionu Chianti. To waśnie tam znajdują się popularne winnice oraz średniowieczne miasto. 

W Toskanii znajduje się również Diabelski Most, który jest jedną z najmniej znanych atrakcji w tym regionie. Obiekt znajduje się w północnej części Włoszech. 

Aby dojechać i zobaczyć Diabelski Most wystarczy kierować się w stronę miejscowości Lukka. To właśnie tam znajdują się zalesione góry, a w dolinie Garfagnana ukryta jest łukowata konstrukcja z kamienia. Most został wybudowany nad rzeką Serchio. 

Lata budowy Diabelskiego Mostu sięgają XIV wieku, a przez siedem stuleci przetrwał burzliwą historię Europy. 

Z historii wiadomo, że most był na celowniku nazistowskich saperów, którzy próbowali zniszczyć most podczas II wojny światowej, jednak los pozwolił ocalić niezwykłe miejsce. 

Według lokalnych wierzeń most oddał niegdyś cześć diabłu, stąd obecna nazwa Diabelski Most. 

Obecnie toskańska atrakcja nie jest wyjątkowo popularna wśród turystów, lecz z biegiem lat zyskuje na popularności, a podróżni decyzuje się na wizytę w dolinie Garfagnana. 

Region bez wątpienia oferuje bogatą ofertę hotelową, liczne kempingi i wakacyjne apartamenty. Dlatego region dostosowany jest na każdą kieszeń i bez wydawania majątku można przeżyć niezwykłą przygodę w środkowych Włoszech. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Italia by Natalia