Turysci.pl

fot. pixabay/albertux

Diabelski Most w Toskanii. Mało znana atrakcja we włoskim regionie

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Toskania jest regionem administracyjnym w środkowych Włoszech. Przez turystów kraina jest chętnie odwiedzana przed wszystkim ze względu na swoje bogactwo historyczne i przepiękne krajobrazy. 

Diabelski Most w Toskanii 

Poza niezwykłą architekturą oraz krajobrazami turyści odwiedzają Toskanię, aby kosztować regionalnej kuchni oraz win, które cieszą się niezwykłą popularnością. 

Najchętniej odwiedzanym obszarem w Toskanii jest jej środkowa część, wokół regionu Chianti. To waśnie tam znajdują się popularne winnice oraz średniowieczne miasto. 

W Toskanii znajduje się również Diabelski Most, który jest jedną z najmniej znanych atrakcji w tym regionie. Obiekt znajduje się w północnej części Włoszech. 

Aby dojechać i zobaczyć Diabelski Most wystarczy kierować się w stronę miejscowości Lukka. To właśnie tam znajdują się zalesione góry, a w dolinie Garfagnana ukryta jest łukowata konstrukcja z kamienia. Most został wybudowany nad rzeką Serchio. 

Lata budowy Diabelskiego Mostu sięgają XIV wieku, a przez siedem stuleci przetrwał burzliwą historię Europy. 

Z historii wiadomo, że most był na celowniku nazistowskich saperów, którzy próbowali zniszczyć most podczas II wojny światowej, jednak los pozwolił ocalić niezwykłe miejsce. 

Według lokalnych wierzeń most oddał niegdyś cześć diabłu, stąd obecna nazwa Diabelski Most. 

Obecnie toskańska atrakcja nie jest wyjątkowo popularna wśród turystów, lecz z biegiem lat zyskuje na popularności, a podróżni decyzuje się na wizytę w dolinie Garfagnana. 

Region bez wątpienia oferuje bogatą ofertę hotelową, liczne kempingi i wakacyjne apartamenty. Dlatego region dostosowany jest na każdą kieszeń i bez wydawania majątku można przeżyć niezwykłą przygodę w środkowych Włoszech. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Italia by Natalia

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kto bogatemu zabroni. Niewiarygodne, czego dopuścił się kierowca Ferrari na ulicach Florencji
Czytaj więcej >

Europa

Wizz Air nie posłuchał sądu, więc klient wysłał komornika. „Mógł zabrać samolot”
Czytaj więcej >

Europa

Kolosalne strajki na lotniskach. Tysiące pasażerów zostało odprawionych z kwitkiem
Czytaj więcej >

Europa

W tej sytuacji pod żadnym pozorem nie zmieniaj miejsca w samolocie. Nawet jeśli wolne siedzenia kuszą
Czytaj więcej >

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >
Hubert Mrozowicz

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]