Toskania skrywa wiele tajemnicfot. pixabay/albertux

Diabelski Most w Toskanii. Mało znana atrakcja we włoskim regionie

Toskania jest włoskim regionem administracyjnym, który przyciąga prawdziwe tłumy. Średniowieczne atrakcje oraz zapierające dech w piersiach widoki sprawią, że po jednej wizycie w środkowych Włoszech chce się więcej. Dodatkowo tradycyjna kuchnia oraz regionalne wina, z których słynie Toskania jest doskonałą propozycją na urlop. W środkowych Włoszech jest jednak miejsce, które nie jest zbyt popularne wśród turystów. Mowa tutaj o Diabelskim Moście, który położony jest na północy Toskanii.

Toskania jest regionem administracyjnym w środkowych Włoszech. Przez turystów kraina jest chętnie odwiedzana przed wszystkim ze względu na swoje bogactwo historyczne i przepiękne krajobrazy.

Diabelski Most w Toskanii

Diabelski Most w Toksanii, fot. wikipedia/ praca własna, biblioteka publiczna

Diabelski Most w Toskanii

Poza niezwykłą architekturą oraz krajobrazami turyści odwiedzają Toskanię aby kosztować regionalnej kuchni oraz win, które cieszą się niezwykłą popularnością.

Najchętniej odwiedzanym obszarem w Toskanii jest jej środkowa część, w okół regionu Chianti. To waśnie tam znajdują się popularne winnice oraz średniowieczne miasto.


W Toskanii znajduje się również Diabelski Most, który jest jedną z najmniej znanych atrakcji w tym regionie. Obiekt znajduje się w północnej części Włoszech.

Aby dojechać i zobaczyć Diabelski Most wystarczy kierować się w stronę miejscowości Lukka. To właśnie tam znajdują się zalesione góry, a w dolinie Garfagnana ukryta jest łukowata konstrukcja z kamienia. Most został wybudowany nad rzeką Serchio.

Lata budowy Diabelskiego Mostu sięgają XIV wieku, a przez siedem stuleci przetrwał burzliwą historię Europy.

Diabelski Most w Toskanii

Diabelski Most w Toskanii, fot. wikipedia/ praca własna/CC BY-SA 3.0

Z historii wiadomo, że most był na celowniku nazistowskich saperów, którzy próbowali zniszczyć most podczas II wojny światowej, jednak los pozwolił ocalić niezwykłe miejsce.

Według lokalnych wierzeń, most oddał niegdyś cześć diabłu, stąd obecna nazwa Diabelski Most.

Obecnie toskańska atrakcja nie jest wyjątkowo popularna wśród turystów, lecz z biegiem lat zyskuje na popularności, a podróżni decyzuje się na wizytę w dolinie Garfagnana.

Region bez wątpienia oferuje bogatą ofertę hotelową, liczne kempingi i wakacyjne apartamenty. Dlatego region dostosowany jest na każdą kieszeń i bez wydawania majątku można przeżyć niezwykłą przygodę w środkowych Włoszech.

Diabelski Most w Toskanii

Diabelski Most w Toskanii, fot. wikipedia/Myrabella, CC BY-SA 4.0

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Italia by Natalia

Następny artykuł