Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Sprawdziliśmy ceny po meczu na Narodowym. "To żart. W tej cenie mogę mieć obiad"
Natalia Księżak
Natalia Księżak 07.06.2024 21:55

Sprawdziliśmy ceny po meczu na Narodowym. "To żart. W tej cenie mogę mieć obiad"

Stadion Narodowy
fot.Redakcja Turyści

Nie pierwszy i nie ostatni na raz na Stadionie Narodowym można się było spodziewać rekordowej liczby kibiców. Wiele imprez, nie tylko piłkarskich, sprawia, że obiekt wypełniony jest po brzegi. Rekordowe są jednak również ceny w stadionowym menu… 

 Sprawdziliśmy, ile kibice muszą wydać, by się najeść i napić na PGE Narodowym. Niektóre kwoty zwalają z nóg!

Ile kosztują bilety na Narodowym? To dopiero początek wydatków

PGE Narodowy to jedna z najpopularniejszych aren wielofunkcyjnych w Europie i największy stadion w Polsce. Podczas meczów na trybunach może pojawić się ponad 58 tysięcy gości. Podczas koncertów, liczba widzów wrasta nawet do 80 tysięcy. Ceny za udział w wydarzeniach wahają się od około 100 do nawet kilkuset złoty za bilet.

Choć Narodowy to nasz powód do dumy to  nie jest on pozbawiony wad. Mieliśmy już do czynienia z tzw. wadami konstrukcyjnymi, zalaniem murawy, a przy większości okazji występuje również problem z kanalizacją. “Szambo” wybija także w internecie - po każdej większej imprezie pojawiają się tłumy niezadowolonych kibiców, którzy narzekają na m.in. ceny piwa na stadionie.

Ile kosztuje piwo na Stadionie Narodowym?

- Dwadzieścia dwa złote za “te szczy**” to za dużo, ale to dlatego że to Warszawa i Stadion Narodowy, czyli polskie centrum sportu -  mówi jeden z kibiców, który przyjechał z Inowrocławia - Jeśli będzie za 30 złotych to nie będę zaskoczony . Piwa za 22 zł sprzedaje się w ogromnych ilościach. Jak podniosą cenę to 80% tego, co sprzedaje się teraz i tak pójdzie - ocenia kibic.

W mediach społecznościowych fani także uważają, że ceny faktycznie zostały mocno zawyżone. Piwo tzw. stadionowe (słaby rodzaj piwa 3.5% zawartości alkoholu) kosztuje 22 złote. Największe kontrowersje wśród widzów wywołuje choćby pakiet sześciu “złotych trunków” za 125 zł. Piwo bezalkoholowe to natomiast wydatek 19 złotych. Dużo więcej zapłacą jednak kibice, którzy podczas imprezy poczują się głodni..
 

Cennik na stadionie w Warszawie. ile wydadzą kibice?

Za nachosy z dwoma piwami fani muszą zapłacić 80 zł. Cztery złote mniej kosztuje za to zestaw z dwiema półlitrowymi Coca-Colami oraz zapiekanką i hot-dogiem. Za naprawdę niewielką zapiekankę czy hot-doga bez zestawu trzeba zapłacić 25 zł. Butelka Coca-Coli, Fanty lub Sprite’a kosztuje na stadionie 16 zł. Tańsze są kawa i herbata - 12 zł. Z kolei przykładowy zestaw: dwie zapiekanki i dwa napoje to wydatek aż 76 złotych!

- W cenie tego piwa mógłbym mieć cały obiad w barze. Może zaczniemy przychodzić z własnymi kanapkami, ale pewnie zaraz i tego zabronią - gorzko żartują kibice, którzy i tak ustawiają się w długiej kolejce do stadionowych kiosków…

Projekt bez nazwy - 2024-05-26T221727.765.jpg