Turysci.pl > Na topie > To miała być najdłuższa trasa w historii Wizz Aira. Została skasowana jeszcze przed premierą
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 08.05.2023 11:11

To miała być najdłuższa trasa w historii Wizz Aira. Została skasowana jeszcze przed premierą

Wizz Air
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Wizz Air w ostatnim czasie bardzo mocno rozwija swoją siatkę połączeń. Przewoźnik zaskakuje kolejnymi lotami do Afryki, czy Azji. Jedną z ciekawszych tras miały być loty z Mediolanu do Abu Zabi. Niestety wiadomo już, że do tej premiery nie dojdzie.

Węgierski przewoźnik w ostatnim czasie przekazał wiele dobrych wiadomości. Najpierw pojawiła się informacja o planowanym uruchomieniu abonamentu na loty. Później Wizz Air poinformował o otwarciu nowej trasy - z Warszawy będzie można latać do Agadiru. Teraz napłynęły jednak smutne wiadomości o usunięciu najdłużej w historii trasy.

Wizz Air nie poleci z Mediolanu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Trasa, której debiut zaplanowano na 24 lipca, robiła wrażenie. Lotniska w Mediolanie i Abu Zabi dzieli bowiem ponad 4,7 tys. kilometrów. Imponujący był również czas, jaki pasażerowie spędziliby na pokładzie. Lot z Włoch do ZEA miał trwać ok. 6 godzin i 35 minut. W drugą stronę maszyna miała lecieć rekordowe 7 godzin i 20 minut.

Trzeba przyznać, że choć połączenie realizowane byłoby nowym Airbusem A321 neo, to podróż i tak byłaby wyzwaniem nawet dla najwytrwalszych. Okazało się, że tych nie ma zbyt wielu. Jak informuje serwis Simply Flying, powodem usunięcia trasy z systemu rezerwacji było za małe zainteresowanie.

Zdaniem dziennikarzy, o ostatecznym usunięciu trasy zdecydować miały również względy finansowe. Samolot lecący na tak dużej trasie mógłby wykonać maksymalnie cztery połączenia dziennie, podczas gdy w Wizz Airze normą jest minimum sześć połączeń. Taki system pozwala przewoźnikowi na lepsze zarobki.

Dwie trasy z Polski na liście najdłuższych lotów Wizz Aira

W związku z anulowaniem połączenia Mediolan-Abu Zabi najdłuższą trasą w ofercie Wizz Aira pozostaje Abu Zabi-Rzym.  Lot trwa 7 godzin i 5 minut. Godzinę mniej w podróży spędzają pasażerowie drugiej najdłuższej trasy - z Abu Zabi do Wiednia. Podium uzupełnia trasa Bukareszt-Teneryfa, której pokonanie zajmuje 6 godzin i 10 minut.

Podium o zaledwie pięć minut przegrywają dwa połączenia z i do Polski. Dokładnie 6 godzin i 5 minut w powietrzu muszą spędzić pasażerowie lecący z Abu Zabi do Krakowa, a także z Warszawy na Teneryfę.