Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Tłumy w Zakopanem. Turyści nie przestraszyli się Omikronu
Kamil Olek
Kamil Olek 04.01.2022 22:22

Tłumy w Zakopanem. Turyści nie przestraszyli się Omikronu

Białka Tatrzańska
fot. Andrzej Iwanczuk / Reporter / East News

Mimo wciąż trwającej czwartej fali koronawirusa, a także pojawienia się nowego wariantu – nazwanego Omikron – w Zakopanem (podobnie jak co roku) pojawiły się tłumy turystów. Odwiedzający stolicę Tatr szczelnie wypełnili stoki i szlaki, można było spotkać ich także na Krupówkach i Gubałówce.

Omikron nie straszny turystom w Zakopanem

Tysiące turystów pojawiły się na Podhalu jeszcze w okresie przedświątecznym – od tamtej pory tatrzańskie miejscowości przeżywają zaś istne oblężenie. Przed wieloma miejscami tworzą się wieloosobowe kolejki, co związane jest między innymi z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami.

Część turystów jeszcze w okresie świąt nie kryła rozczarowania, które wiązało się między innymi z niedokładnym przestrzeganiem zaleceń, chociażby w restauracjach.

Jesteśmy zaszczepieni, więc powinniśmy móc wejść bez kolejki – mówiła Onetowi jedna z oczekujących przed obleganą restauracją w okolicach Gubałówki.

Podobnie wyglądała sytuacja na osławionych Krupówkach – część umiejscowionych tam lokali, w tym karczm i knajp, umożliwiała jednak dostęp bez kolejki osobom w pełni zaszczepionym.

Nietrudno zauważyć jednak, że niedostosowywanie się do restrykcji działa także w drugą stronę – zaledwie część osób zachowuje bowiem dystans społeczny, w wielu miejscach dostrzec można zaś osoby bez maseczek.

Po roku przerwy branża turystyczna u podnóża Tatr ponownie funkcjonuje podobnie jak w poprzednich sezonach. Radości nie kryją zaś nie tylko właściciele interesów, ale i sami odwiedzający białą stolicę Polski.

Niemal jak za dawnych lat – przyznała jedna z przyjezdnych.

Nie wiadomo jednak, jak długo potrwa sielska atmosfera w Zakopanem – rząd zapowiedział bowiem rychłe wprowadzenie kolejnych restrykcji, które dotknąć mogą także branżę turystyczną.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected].

Źródło: Onet

Tagi: Góry Zakopane