Turysci.pl
Sopot

fot. Twitter, @Nad_Morzem

Tłumy nie tylko w Zakopanem. W całej Polsce turyści korzystają z pogody

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pogoda w całej Polsce dzisiaj dopisywała turystom oraz spacerowiczom, którzy tłumnie wyruszyli na przechadzki. Rano pokazywaliśmy jak wygląda sytuacja w Zakopanem, a co z innymi miastami? Zdjęcia opublikowano na Twitterze.

Pogoda w ostatnim czasie nie rozpieszczała Polaków. Na szczęście dzisiaj w całym kraju pokazało się słońce, a turyści mogli w końcu ruszyć na wiosenne wycieczki. Niektórzy udostępnili zdjęcia w swoich mediach społecznościowych.

Turyści w całej Polsce korzystają z pięknej pogody

Pierwszy weekend po otwarciu hoteli i cudna pogoda w całej Polsce z pewnością przyczyniły się do wzrostu liczby spacerowiczów w miastach. Szczególnie nad morzem i w górach spotkać można tłumy turystów.

Rano informowaliśmy jak wygląda sytuacja w Zakopanem. W mieście pod Giewontem turyści ustawiali się w długich kolejkach do kas, aby w ten piękny dzień pospacerować po górach.

Również leżący niedaleko Kraków nie mógł narzekać na brak turystów. Niektórzy turyści wybrali spacer wokół sukiennic, inni błogi wypoczynek nad Wisłą. Zdjęcia opublikowała na swoim Twitterze pani Joanna.

wakacje

Ceny podróży mogą radykalnie wzrosnąć tuż przed wakacjami. Ekspert ostrzega

CZYTAJ DALEJ

Międzyzdroje w słoneczną niedzielę również zapełniły się turystam, szczególnie znajdująca się tam plaża oraz promenada. Jak czytamy na portalu Głosu Szczecińskiego, przyjezdnych było niemal tyle ile jest w środku sezonu.

Już teraz na plaży pojawiły się już parawany, a przed lodziarniami ustawiały się długie kolejki. Nawet próżno było szukać pustej ławki w parkach, a ulice miejscowości zastawione zostały samochodami.

Niestety, niewielu pamięta, że obowiązek zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu nie został jeszcze oficjalnie zniesiony. Przypomnijmy, że maseczki będzie można zdjąć na dworze dopiero od 15 maja.

Podobny problem pojawił się w Sopocie, gdzie turyści mimo tłumów nie zawsze stosowali się do zasad sanitarnych, co można zobaczyć na Twitterze @Nad_Morzem .

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Głos Szczeciński, Twitter

Podobne artykuły

PKP uruchamia nowy rozkład jazdy

Polska

Od niedzieli zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Ruszają wakacyjne połączenia

Czytaj więcej >

Polska

W Beskidach taniej niż nad Bałtykiem. „Nie chcemy zniechęcić klientów"

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >