Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Tłumy nad polskim morzem. Wiosna daje się we znaki, turyści przybywają licznie
Weronika Dadok
Weronika Dadok 22.03.2022 22:24

Tłumy nad polskim morzem. Wiosna daje się we znaki, turyści przybywają licznie

podróżni
Fot. Egor Myznik, Unsplash

Choć wiosna dopiero się rozpoczęła, turyści przybywają tłumnie nad polskie morze już od kilku tygodni. W niedzielę 20 marca niemalże brakowało już miejsc na molo. Takie widoki przywodzą na myśl środek sezonu wakacyjnego. Turyści przyjęli tę rzeczywistość z wielkim zdumieniem.

Tłumy nad polskim morzem. Widoki są niezwykle zaskakujące

Mieszkańcy Trójmiasta, jak i turyści z pewnością poczuli już wiosnę i ruszyli na spacery. Wiele zwiedzających i spacerowiczów kierowało się w ostatnią niedzielę na Bulwar Nadmorski w Gdyni, Monciak i na sopockie molo.

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się także palmiarnia w Parku Oliwskim w Gdańsku, ponieważ po latach remontu wreszcie została otwarta.

Na łamach portalu turystyka.wp.pl mieliśmy okazję przeczytać opinię jednej bywalczyni tamtejszych stron. Wybrała się ona do Brzeźna. Warto zaznaczyć, że gdańskie molo nie jest tak popularne, jak sopockie, a mimo tego faktu, ciężko było znaleźć miejsce bez spacerowiczów.

- W Brzeźnie można było się poczuć jak w sezonie. Na molo nawet nie wchodziliśmy, jak zobaczyliśmy to morze ludzi. Zresztą podobnie było na plaży. Patrząc zarówno w stronę Sopotu, jak i w stronę Gdańska na plaży było aż czarno — przekazała kobieta.

Nie zabrakło także chętnych na przekąski w okolicach nadmorskich. Punkty gastronomiczne mogą się cieszyć już sporym zainteresowaniem, a kolejki po gofry i kawę stają się coraz dłuższe.

- Można było zapomnieć, że to marzec. Sezon w pełni — podsumowała czytelniczka.

Źródło: turystyka.wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Polak spotkał Rosjan na wakacjach. Aż ręce mu opadły, "czuli się jak władcy świata"

  2. Do kieszeni Ukraińców wpłynęły już miliony. Wzruszający gest turystów z całego świata

  3. Co się dzieje na Dworcu Centralnym? Zjeżdżają tam tłumy, wolontariuszka wyjawiła nam, jak wygląda sytuacja

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].