Turysci.pl > Trzęsienie Ziemi

Trzęsienie Ziemi

Nowy Sącz
10.10.2023 07:17 Na południu Polski zatrzęsła się ziemia. "Siła około 5 w skali Richtera"

W poniedziałek 9 października na terenie Słowacji doszło do trzęsienia ziemi, które było odczuwalne i w Polsce. Jak informują służby, wstrząs miał siłę ok. 5 w skali Richtera.Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem. 

Herat, Afganistan
09.10.2023 08:00 “Tynk zaczął odpadać ze ścian”. Bilans ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi przekroczył 2,4 tys.

W sobotę 7 października w Afganistanie doszło do aż czterech trzęsień ziemi. Na miejscu działają służby, rośnie liczba ofiar. Służby informują o kolejnych stratach. Do czterech trzęsień ziemi doszło zaledwie w godzinę. 

Marrakesz
13.09.2023 09:03 "To już będzie podwójna jak nie potrójna klęska". Przyszłość zabytkowego miasta zależy od turystów

Choć szczyt sezonu turystycznego właśnie dobiega końca, to wiele osób ma przed sobą kolejne urlopy i wyjazdy. Niektórzy z pewnością planowali podróż do egzotycznego i tętniącego życiem Marrakeszu. Wiele jednak zmieniło się po trzęsieniu ziemi.W nocy z 8 na 9 września miliony mieszkańców Maroka, a także tysiące turystów wypoczywających w górach Atlasu i Marrakeszu przeżyły chwile grozy. Na skutek trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,8 w skali Richtera zabytkowe domy waliły się jak domki z kart. Ludzie uciekali na ulicę, a wielu z nich po trzęsieniu ziemi nie miało już do czego wracać.

wesele
11.09.2023 20:26 Z sufitu nagle zaczął sypać się tynk. Goście weselni uciekali w panice

Maroko od piątku jest na ekranach telewizyjnych stacji newsowych na całym świecie. Kraj nawiedziło najsilniejsze trzęsienie ziemi od ponad 60-ciu lat. Tamtejsze władze poinformowały, że bilans katastrofy to w tej chwili około 2,5 tysiąca zabitych i tyle samo rannych. Do wielu górzystych regionów służby wciąż nie są w stanie dotrzeć, co oznacza, że ofiar może być jeszcze więcej.Na jednym z nagrań widać, jak moment trzęsienia ziemi przerywa z reguły jeden z najszczęśliwszych dni w życiu. Wszystko trwało około 20 sekund. Nic nie zapowiadało tragedii w życiu tej młodej pary. 

Marrakesz
09.09.2023 11:34 20 sekund grozy z udziałem turystów. Cudowne miasto padło ofiarą natury

Z siłami natury nie da się wygrać. Często uderzają nagle, bez żadnego ostrzeżenia. Tak również było w nocy z piątku na sobotę w Maroku. Potężne trzęsienie ziemi sięgnęło również turystycznego Marrakeszu.W nocy z 8 na 9 września w regionie al-Haouz w południowo-zachodnim Maroku doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Z aktualnych raportów wynika, że miało ono magnitudę nawet 7,2 w skali Richtera. Jego epicentrum znajdowało się na głębokości ok. 18,5 km. Na obszarze objętym trzęsieniem ziemi mieszka od 8 do 10 mln osób.turystów