Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Kontrolerzy Ruchu Lotniczego

Kontrolerzy Ruchu Lotniczego

Człowiek na tle morza
11.09.2023 11:25 Ostatnia szansa na pracę marzeń! Malownicza wyspa i wysoka pensja! Nie trzeba mieć doświadczenia

Kto by nie chciał zamieszkać na malowniczej, szkockiej wyspie, a do tego mieć pracę marzeń? To właśnie oferuje spółka Highlands and Islands Airports Limited. Obecnie firma poszukuje pracownika, który zająłby stanowisko kontrolera ruchu lotniczego.Aby zostać kontrolerem ruchu lotniczego na szkockiej wyspie Benbecula nie trzeba mieć doświadczenia. Pracę marzeń może mieć każdy.  

odwołane loty ryanair
29.06.2023 14:08 Panika na wielu lotniskach w Polsce. Linia lotnicza na ostatnią chwilę odwołuje loty

Po raz kolejny strajki we Francji poważnie utrudniają życie pasażerom, nie tylko w kraju, ale i w całej Europie. Tylko dziś, sam Ryanair odwołał  aż 130 lotów, w tym część również do Polski. Irlandzki przewoźnik jest wściekły i apeluje do rządu oraz Unii Europejskiej. A to nie jedyna linia, która musiała pozostawić dziś swoich pasażerów na lodzie.Pasażerowie muszą dziś skrupulatnie sprawdzać statusy lotów. Francuskie media mówią, że odwołany może być nawet co drugi lot! Strajki we Francji trwają już niemal od początku roku i po raz kolejny tworzą niemałe zamieszanie w siatce rozkładów połączeń w całej Europie.

samolot
02.04.2022 20:50 Kontrolerzy ruchu lotniczego odchodzą z pracy? Konsekwencje mogą niepokoić

Kontrolerzy ruchu lotniczego w Polsce masowo odchodzą z pracy. Przyczyną jest konflikt związku zawodowego z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Konsekwencje tego zjawiska mogą być bardzo poważne dla naszego transportu lotniczego. Czy zmiana PAŻP uratuje sytuację?PAŻP to istytucja odpowiadająca za polską przestrzeń powietrzną oraz całą infrastrukturę lotniczą, w tym systemy radarowe i nawigację. To ona zatrudnia też i szkoli kontrolerów ruchu lotniczego. Związek zawodowy ZZKRL prowadzi obecnie rozmowy z nową prezeską organizacji.