Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Ostatnia szansa na pracę marzeń! Malownicza wyspa i wysoka pensja! Nie trzeba mieć doświadczenia
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 11.09.2023 11:25

Ostatnia szansa na pracę marzeń! Malownicza wyspa i wysoka pensja! Nie trzeba mieć doświadczenia

Człowiek na tle morza
Fot.Canva

Kto by nie chciał zamieszkać na malowniczej, szkockiej wyspie, a do tego mieć pracę marzeń? To właśnie oferuje spółka Highlands and Islands Airports Limited. Obecnie firma poszukuje pracownika, który zająłby stanowisko kontrolera ruchu lotniczego.

Aby zostać kontrolerem ruchu lotniczego na szkockiej wyspie Benbecula nie trzeba mieć doświadczenia. Pracę marzeń może mieć każdy. 
 

Jak zostać kontrolerem ruchu lotniczego? To ostatni moment!

Firma zapowiada, że każdy bez większego doświadczenia może objąć stanowisko kontrolera ruchu lotniczego. W ogłoszeniu opublikowanym na stronie HiJobs wynika natomiast, że ochotnik musi jednak mieć ukończone 18 lat i spełniać określone kryteria medyczne, ustalone przez brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego. Kandydat musi również być zdolny do wykonywania różnych zadań jednocześnie, mieć odpowiednią koordynację wzrokowo-ruchową, a także posiadać doskonałe umiejętności komunikacyjne.

By móc objąć stanowisko kontrolera ruchu lotniczego w spółce Highlands and Islands Airports Limited, ochotnik musi wziąć udział w ogłoszonym konkursie. Wygrany ma szansę zamieszkać na malowniczej, spokojnej wyspie o nazwie Benbecula. Trzeba się jednak spieszyć, ponieważ termin zgłoszeń wyznaczony jest do 8 września 2023 r.
 

Ile można zarobić? Takie warunki oferuje spółka Highlands and Islands Aiports Limited

Firma oferuje atrakcyjne warunki zatrudnienia. Nowy pracownik będzie musiał najpierw przejść odpowiednie, przygotowujące do stanowiska szkolenie. W jego trakcie można liczyć na roczne wynagrodzenie w wysokości od 27 934 do 41 298 funtów, co jest równe z ok. 145 do 215 tys. zł.

Pensja, jaka będzie wypłacana nowemu pracownikowi, także powinna być zadowalająca. Po uzyskaniu określonych kwalifikacji zatrudniony otrzyma wypłatę w wysokości 46 281 - 56 700 funtów, czyli ok. 241- 296 tys. zł. Oprócz tego spółka oferuje płatny urlop, firmową emeryturę i program pomocy pracowników i rodzin podczas przeprowadzki na wyspę. Taki dodatek finansowy wyniesie 1399 funtów rocznie (ok. 7,3 tys. zł). 
 

Praca na szkockiej wyspie Benbecula

Benbecula to niezwykłe miejsce, o którym mało kto słyszał, a do zaoferowania ma naprawdę sporo. Wyspa należy do archipelagu Hybrydów Zewnętrznych i słynie z pięknych, atrakcyjnych plaż i krystalicznie czystej wody. Zamieszkuje ją wiele ciekawych stworzeń takich jak ptaki myszołowy, błotniaki zbożowe, uszatki czy orły przednie.

Na Benbeculi w miejscowości Balivanich znajduje się lotnisko, główny posterunek policji, przychodnia, a nawet supermarket, gdzie można kupić m.in. polskie produkty. Ciekawostką jest, że właśnie na tej oddalonej od świata wyspie stacjonowali polscy lotnicy podczas trwania II wojny światowej.