Turysci.pl > Jaskinie-Turysci

Jaskinie-Turysci

Jaskinia
12.09.2023 09:43 Utknął ponad 1000 metrów pod ziemią. Polacy ruszyli mu na ratunek

40-letni Mark Dickey, amerykański badacz jaskiń, podczas swojej wyprawy do jaskini Morca w Turcji utknął i konieczna była pomoc wielu ratowników, w tym z Polski. Mężczyzna, znajdując się na dużej głębokości, źle się poczuł i nie zdołałby sam się wydostać.Mężczyzna bada jaskinie już od ponad 20 lat.  

Akcja ratunkowa w Tatrach
18.03.2023 09:16 Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników

Ratownicy z Tatrzańskiego Pogotowia Ratunkowego bladym świtem ruszyli na pomoc grotołazom z Wrocławia. Kiedy nie wyszli o umówionej porze z jaskini, stało się jasne, że mają kłopoty.

Jaskinia
02.11.2022 12:57 Przyrodnicy z apelem do turystów. Nie wchodźmy do jaskiń zimą, chodzi o nietoperze

Eksperci z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach specjalny wydali apel do wszystkich turystów, którzy w okresie jesienno-zimowym planują wybrać na spacer po jaskiniach. Okazało się, że wbrew pozorom, wcale nie jest to najlepszy pomysł. Chodzi o przebywające tam nietoperze.Odwiedzanie jaskiń oraz spacer ich korytarzami stają się coraz popularniejszymi formami aktywności na świeżym powietrzu. Teraz okazało się, że tego typu zwiedzanie może mieć tragiczne skutki dla przebywających w tamtych miejscach nietoperzy, które zasypiają na sezon zimowy. Ich wybudzenie może mieć naprawdę dramatyczne skutki.