Turysci.pl > Polska > Tego turyści w Tatrach się nie spodziewali. Przerażający widok
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 11.09.2023 14:14

Tego turyści w Tatrach się nie spodziewali. Przerażający widok

Tatry
Fot. Shutterstock/Facebook-Aktualne warunki w górach

Sezon letni dobiegł końca, jednak sprzyjająca ciepła pogoda wprost zachęca do podróży. W ostatnich dniach turyści bardzo chętnie odwiedzali polskie góry Tatry, jednak na przedłużone wakacje zdecydowała się duża część Polaków i z pewnością mało kto spodziewał się tak ogromnych tłumów, jakie teraz można tam zastać. Na taki widok nie jeden może zrezygnować z wycieczki.

Stanie w długich kolejkach, by dotrzeć na szczyt? Jednych ten widok może rozbawić, ale turystom, którzy tam byli z pewnością nie było do śmiechu. 
 

Tłumy w Tatrach. Polacy chcieli skorzystać z dobrej pogody

Do Tatr przez cały rok przyjeżdża mnóstwo turystów. Góry bowiem cieszą się ogromnym zainteresowaniem i oferują nieziemskie widoki. Są uwielbiane przez doświadczonych wspinaczy, ale i turystów w tym rodziny z dziećmi. W ostatnim czasie wielu zdecydowało się na spontaniczną podróż w Tatry ze względu na sprzyjającą, ciepłą pogodę. Na miejscu jednak czekało na nich ogromne rozczarowanie.  

Wielu turystów postanowiło przedłużyć sobie wakacje i korzystając z dobrej pogody, wyjechało w polskie góry. Na miejscu zastali prawdziwe tłumy. Gigantyczne kolejki, które zniechęcały do dalszej wędrówki. Turyści, zamiast poruszać się do przodu zmuszeni byli stać i czekać. Najtrudniej miały rodziny z małymi dziećmi. Te bowiem z reguły nie wykazują tyle cierpliwości, co ich rodzice, a i dorosłym z pewnością puszczały nerwy. 


 

Gigantyczne kolejki w Tatrach. Niesamowity widok

Nie wszyscy mogli pozwolić sobie na urlop w sezonie letnim w okresie od czerwca do sierpnia. Niektórzy stwierdzili, że dobrym pomysłem będzie przełożenie wyjazdu na wrzesień. Ceny wtedy są niższe, a popularne atrakcje mniej zatłoczone. Nic bardziej mylnego. “Turyści są, bo jest pogoda. Gdy w czwartek wieczorem pojawiają się konkretne prognozy pogody na weekend, wówczas ludzie zaczynają rezerwować pobyty” - cytuje Karola Wagnera z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej “Gazeta Krakowska”.

Szczególną uwagę internautów zwróciła gigantyczna kolejka na szczyt Rysów. Ilość przybyłych turystów naprawdę szokuje. Ci, którzy postanowili zostać w swoich rodzinnych domach, mogą być sobie wdzięczni, a ci, którym udało się sprawnie powrócić ze szlaków, mogą odetchnąć z ulgą. 
 

Tatry wciąż na topie. Jesienią turyści chętnie odwiedzają polskie góry

Tatry to bez wątpienia jedne z najchętniej odwiedzane przez turystów góry. Zarówno latem, jak i zimą. Najbardziej oblegany, niezależnie od pory roku jest jednak szlak prowadzący do Morskiego Oka. Dla tych, którym niestraszne są tłumy, to dobry moment, by tam się udać. W drugiej połowie września planowane są tam prace, przez co główny szlak będzie tymczasowo zamknięty. Warto się zatem spieszyć. Położony będzie nowy asfalt i jak powiedział wykonawca firmy, która będzie się tym zajmować, możliwe, że prace potrwają około tygodnia.