Turysci.pl
Portugalia wznawia loty z Polski

fot. wikimedia.org/Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 PL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

TAP Portugal wznawia loty z Warszawy. 3 razy w tygodniu

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Portugalia wznawia loty swojej linii lotniczej TAP Air Portugal z Polski. 28 marca (niedziela) rozpoczęła się realizacja połączeń. Jak podaje przewoźnik, kursy odbywać się będą 3 razy w tygodniu z Warszawy do Lizbony i z powrotem.

  • 28 marca TAP Air Portugal wznawia rejsy z Lotniska Chopina do Lizbony

  • Połączenia będą realizowane w czwartki, soboty oraz niedziele

  • Na portugalskiej granicy podróżnych wciąż czeka szereg obostrzeń, m.in. obowiązek okazania testu oraz poddania się izolacji

Portugalia wciąż nie jest chętna do przyjmowania zagranicznych turystów, jednak tamtejszy przewoźnik wznawia kursy z i do Polski. TAP Air Portugal 29 marca (niedziela) uruchomił połączenia między Lotniskiem Chopina w Warszawie a Lizboną.

TAP Air Portugal wznawia loty do i z Polski

Wiadomość o wznowieniu połączeń przekazał polski port lotniczy. Jak poinformowano, kursy będą realizowane samolotami Airbus A320neo w czwartki, soboty oraz niedziele.

Połączenia będą się odbywać trzy razy w tygodniu (w czwartki, soboty i niedziele). Przyloty z Lizbony są planowane na 18:15. Zaś wyloty z Warszawy na 19:10. Numery rejsów to odpowiednio do Warszawy: TP 1208 i do Lizbony: TP 1207 [pis. org.] – czytamy we wpisie opublikowanym na profilu Lotnisko Chopina na Facebooku.

zdjęcie z Krupówek

Niesamowite zdjęcia w polskich Tatrach. Kobieta w czerwonej sukni podbija internet

CZYTAJ DALEJ

Lot z Polski do Portugalii ma trwać 3 godziny i 45 minut. Dzięki przywróceniu działalności TAP Air Portugal w naszym kraju, zrealizowane zostaną również inne połączenia. Dzięki współpracy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, przez lotnisko w Warszawie podróżni dotrą jeszcze do Poznania, Gdańska, Krakowa oraz Wrocławia.

Z radością witamy z powrotem w Warszawie TAP Air Portugal i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć rosnącą liczbę pasażerów latających z naszego lotniska do Lizbony i przez lotnisko Portela do wielu miast obsługiwanych przez TAP – powiedział rzecznik prasowy Lotniska Chopina, cytowany przez Pasazer.com.

Portugalia nadal ma surowe restrykcje na granicach

Choć wznawiane są loty, to rząd Portugalii wciąż nie jest chętny na przyjmowanie turystów z zagranicy. Jak na razie polskie MSZ, wraz z Ambasadą RP w Lizbonie, apeluje na swojej stronie o unikanie wyjazdów turystycznych do tego kraju.

Odstraszają również przepisy pandemiczne, obowiązujące turystów z zagranicy. Polacy zobligowani są do okazania negatywnego testu na COVID-19. Podkreśla się, że musi to być badanie molekularne PCR, które kosztować może ok. 400-500 zł. Wykonać je trzeba na 72 godziny przed wejściem do samolotu.

Co więcej, podróżni muszą poddać się na miejscu kwarantannie. Musi ona trwać 14 dni i odbywać się w miejscu zamieszkania lub zakwaterowania.

Na terenie Portugalii kontynentalnej również nie panują warunki sprzyjające podróżom o charakterze turystycznym. Kraj ten wprowadził ostre przepisy pandemiczne, przez co zamknięte są wszelkie obiekty kulturalne oraz atrakcje dla turystów. W miejscach publicznych nie można jeść, a w weekend obowiązuje zakaz przemieszczania się między powiatami.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Lotnisko Chopina

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >