Turysci.pl
Tajlandia

fot. Pixabay/ qimono

Tajlandia otwiera się na turystów. W czwartek przyleci 250 gości

19 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Tajlandia otworzyła dla zagranicznych turystów wyspę Phuket. W ramach programu pilotażowego w czwartek przyleci tam 250 gości z Izraela, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Kataru. Cztery samoloty zostaną przywitane przez premiera generała Prayuth Chan-ocha.

Wyspa Phuket leżącą na południu Tajlandii od 1 lipca przyjmie zagranicznych turystów, bez konieczności odbywania kwarantanny. Dotyczy to jedynie osób z krajów o niskim i średnim ryzyku zakażeń koronawirusem.

bałtyk

Bałtyckie sinice są widoczne z kosmosu. Pokazali zdjęcie

CZYTAJ DALEJ

Phuket objęty pilotażowym programem gwarantującym bezpieczeństwo epidemiczne

Program skierowany jest do turystów, przylatujących z państw uznawanych za „bezpieczne epidemicznie", wśród których jest również Polska. 

- Z pełnym zaufaniem i spokojem możecie podróżować do każdego zakątka Phuket - mówił podczas konferencji prasowej Yuthasak Supasorn, gubernator Urzędu Turystyki Tajlandii.

Gubernator poinformował ponadto, że Phuket został objęty pilotażowym programem gwarantującym bezpieczeństwo epidemiczne.

Turyści od chwili przylotu na wyspę Phuket mają możliwość swobodnego podróżowania po niej. Do innych części kraju będą mogli pojechać jednak dopiero po dwóch tygodniach.

Na wyspie Phuket zaszczepiono już 70 proc. mieszkańców. Według władz państwa, dzięki programowi od lipca do września kraj odwiedzi ponad sto tysięcy gości. Turyści mają zostawić tam prawie 300 milionów dolarów.

Phuket, Tajlandia

Phuket, Tajlandia, fot. Pixabay/ Michelleraponi

Tajlandia walczy o turystów

Tajlandia w zeszłym roku straciła około 50 miliardów dolarów dochodu z turystyki. Liczba zagranicznych turystów w 2020 roku wyniosła 6,7 mln osób, co oznacza spadek spadła aż o 83 proc. W 2019 kraj ten odwiedziło prawie 40 mln zagranicznych gości. 

Straty są szczególnie zauważalne właśnie na wyspie Phuket, która jest kurortem skoncentrowanym prawie wyłącznie na turystyce. Jest ona jednym z najczęściej i najliczniej odwiedzanych punktów w Tajlandii. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat, Interia

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >