Turysci.pl
Tajlandia

fot. Pixabay/ qimono

Tajlandia otwiera się na turystów. W czwartek przyleci 250 gości

1 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Tajlandia otworzyła dla zagranicznych turystów wyspę Phuket. W ramach programu pilotażowego w czwartek przyleci tam 250 gości z Izraela, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Kataru. Cztery samoloty zostaną przywitane przez premiera generała Prayuth Chan-ocha.

Wyspa Phuket leżącą na południu Tajlandii od 1 lipca przyjmie zagranicznych turystów, bez konieczności odbywania kwarantanny. Dotyczy to jedynie osób z krajów o niskim i średnim ryzyku zakażeń koronawirusem.

bałtyk

Bałtyckie sinice są widoczne z kosmosu. Pokazali zdjęcie

CZYTAJ DALEJ

Phuket objęty pilotażowym programem gwarantującym bezpieczeństwo epidemiczne

Program skierowany jest do turystów, przylatujących z państw uznawanych za „bezpieczne epidemicznie", wśród których jest również Polska. 

- Z pełnym zaufaniem i spokojem możecie podróżować do każdego zakątka Phuket - mówił podczas konferencji prasowej Yuthasak Supasorn, gubernator Urzędu Turystyki Tajlandii.

Gubernator poinformował ponadto, że Phuket został objęty pilotażowym programem gwarantującym bezpieczeństwo epidemiczne.

Turyści od chwili przylotu na wyspę Phuket mają możliwość swobodnego podróżowania po niej. Do innych części kraju będą mogli pojechać jednak dopiero po dwóch tygodniach.

Na wyspie Phuket zaszczepiono już 70 proc. mieszkańców. Według władz państwa, dzięki programowi od lipca do września kraj odwiedzi ponad sto tysięcy gości. Turyści mają zostawić tam prawie 300 milionów dolarów.

Phuket, Tajlandia

Phuket, Tajlandia, fot. Pixabay/ Michelleraponi

Tajlandia walczy o turystów

Tajlandia w zeszłym roku straciła około 50 miliardów dolarów dochodu z turystyki. Liczba zagranicznych turystów w 2020 roku wyniosła 6,7 mln osób, co oznacza spadek spadła aż o 83 proc. W 2019 kraj ten odwiedziło prawie 40 mln zagranicznych gości. 

Straty są szczególnie zauważalne właśnie na wyspie Phuket, która jest kurortem skoncentrowanym prawie wyłącznie na turystyce. Jest ona jednym z najczęściej i najliczniej odwiedzanych punktów w Tajlandii. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat, Interia

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >

Świat

Atak rekina nad Morzem Czerwonym. 37-latek poważnie ranny

Czytaj więcej >
Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >