Turysci.pl
plaża

fot. Youtube/ NEWS CENTER Maine

Tajemnicza substancja na plaży w USA. Sprawę badają służby

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Plaża w amerykańskim stanie Maine pokryta jest czarną substancją, która podczas wypoczynku brudzi skórę. Jak poinformowała agencja prasowa The Associated Press, sprawa została już zgłoszona odpowiednim służbom.

Czarna maź na plaży wzbudziła niepokój turystów, którzy obawiali się, że jest ona szkodliwa dla ich zdrowia. Sprawa została zgłoszona odpowiednim służbom i natychmiast wyjaśniona.

Turyści są zaniepokojeni substancją na plaży

Jeden ze stałych bywalców plaży zawiadomił stanowy Departament Ochrony Środowiska o tajemniczej czarnej mazi, która pokrywa piasek.

Plażowicz zauważył brudzącą substancję po raz pierwszy w niedzielę wieczorem. Jak twierdzi, wystraszył się, że może ona być szkodliwa dla zdrowia ludzi.

Usiadłem na krawędzi wanny ze specjalnym mydłem do mycia naczyń i nakładką do szorowania – relacjonował mężczyzna cytowany przez o2. – Mimo to, nie mogłem pozbyć się osadu ze stóp.

Zmiana obostrzeń w hotelach w czerwcu

Zwiększenie limitu gości w hotelach jeszcze w czerwcu

CZYTAJ DALEJ

Już we wtorek wieczorem pojawiła się odpowiedź w sprawie tajemniczej czarnej mazi. Geolog morski Steve Dickson z Maine Geological Survey twierdzi, że substancja ta to nic innego jak martwe robaki.

To pierwszy raz w ciągu moich 35 lat pracy, kiedy o tym słyszę – powiedział Dickson. – Normalnie o tej porze roku dostajemy telefony w sprawie wyrzucanych na brzeg wodorostów – dodał.

Teorię tę potwierdzili również Linda Stathoplos i John Lillibridge, małżeństwo emerytowanych oceanografów, którzy zbadali substancję pod mikroskopem.

Stworzenia te żywią się roślinami zawierającymi silne pigmenty. Właśnie dlatego maź ta pozostawiana jest na skórze.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, O2

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >