szkocja zaostrza restrykcjeTurysci.pl

Szkocja zaostrza restrykcje. Hotelowa kwarantanna obejmie wszystkich przyjezdnych

Szkocja zdecydowała się na zaostrzenie restrykcji spowodowanych pandemią koronawirusa. Nowe zasady będą jeszcze ostrzejsze niż w reszcie UK. Obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny w hotelu będzie tam dotyczył wszystkich przyjezdnych z zagranicy - ogłosił wczoraj szkocki minister transportu Michael Matheson.

Szkocja zdecydowała się wprowadzić jeszcze ostrzejsze zasady kwarantanny, niż obowiązują w reszcie Wielkiej Brytanii. Zdecydowali, że każda osoba przyjeżdżająca do kraju będzie zobowiązana do odbycia hotelowej kwarantanny. W UK obowiązuje to tylko przyjezdnych z krajów z „czerwonej listy".

Szkocja zaostrza zasady kwarantanny dla przyjezdnych

Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock przedstawił wczoraj plan działań, mających na celu zapobieganiu rozprzestrzeniania się do Wielkiej Brytanii nowych wariantów koronawirusa, m.in. szczegóły zapowiedzianej już wcześniej kwarantanny we wskazanych hotelach.

Obowiązkową kwarantanną zostaną objęci obywatele i rezydenci Wielkiej Brytanii i Irlandii, przyjeżdżający do Anglii z 33 krajów z „czerwonej listy", czyli uznawanych za kraje wysokiego ryzyka z powodu południowoafrykańskiego i brazylijskiego wariantu koronawirusa.

Zasady ogłoszone przez ministra zdrowia dotyczą jednak tylko przyjazdów do Anglii. Wkrótce później rząd Szkocji poinformował, że obowiązek kwarantanny w hotelach zostanie tam rozszerzony do wszystkich przyjeżdżających z zagranicy. Rząd Walii natomiast poinformował, że zastosuje się do zasad ustanowionych w Anglii, a władze w Irlandii Północnej na razie nie zajęły stanowiska.

Paszporty szczepionkowe już od marca. IATA testuje aplikacjęPaszporty szczepionkowe już od marca. IATA testuje aplikacjęCzytaj dalej

Szkocki minister transportu Michael Matheson poinformował, że koszt kwarantanny - obejmujący zakwaterowanie, transport i testy na obecność koronawirusa - będzie taki sam jak w Anglii. Oznacza to, że wyniesie on 1 750 funtów od osoby.

Koszty hotelowej kwarantanny będą pokrywać podróżni, jednak rząd stworzy system pomocy dla osób, które nie będą w stanie zapłacić takiej kwoty. Jak dodał, rząd szkocki zarezerwuje ok. 1 300 pokoi w sześciu hotelach w pobliżu lotnisk w Edynburgu, Glasgow i Aberdeen.

Lotnisko Edynburg

Lotnisko w Edynburgu, fot. Wikipedia/ Kim Traynor/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Podobnie jak w Anglii, w Szkocji od poniedziałku oprócz testu na obecność koronawirusa przed rozpoczęciem podróży, obowiązkowe będzie również wykonanie dwóch kolejnych badań wykonanych metodą PCR - w drugim i ósmym dniu po przyjeździe.

Wszyscy przyjeżdżający do Szkocji będą automatycznie kierowani na kwarantannę w hotelach, dlatego testy na koronawirusa zostaną zapewnione w ramach kwarantanny hotelowej. Nie zostało jednak wyjaśnione, czy i w jaki sposób będą kontrolowane osoby, które przyjadą do Szkocji z krajów spoza „czerwonej listy" poprzez któreś z lotnisk w Anglii.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: londynek.net

Następny artykuł