Turysci.pl
snowboarding-g56bb500e0 1280

fot. Pixabay/ Ri_Ya

Stoki narciarskie w Austrii pozostaną otwarte mimo lockdownu. Rada Narodowa zmieniła decyzję

23 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Narciarze w miniony weekend szturmowali austriackie ośrodki narciarskie w Austrii, aby wykorzystać ostatnią przed lockdownem. Rada Narodowa zdecydowała jednak w niedzielę wieczorem, że stoki pozostaną jednak otwarte - informuje TVP.

Ogólnokrajowy lockdown obowiązuje w Austrii od poniedziałku. Spowodowany jest on rekordowymi wzrostami liczby zakażeń koronawirusem i potrwa co najmniej 10 dni. Początkowo miał objąć również ośrodki narciarskie, jednak w ostatniej chwili Rada Narodowa zmieniła zdanie.

a-candle-g4f4f71414 1280

Wypadek autokaru wycieczkowego w Bułgarii. Nie żyje 46 osób, w tym 12 dzieci

CZYTAJ DALEJ

Lockdown w Austrii nie obejmie stoków narciarskich

– Dla wielu operatorów wyciągów narciarskich inicjatywa ta pojawiła się jednak zbyt późno, by mogli zareagować na czas – pisze portal RND, cytowany przez TVP. W związku z tym „większość ośrodków narciarskich była w poniedziałek zamknięta”.

Osoby odpowiedzialne za ośrodki narciarskie w Pitzdal zdecydowały jednak, że chcą zapoznać się z nowym rozporządzeniem, zanim podejmą decyzję, czy w ogóle wznowić działalność.

Jak wskazuje cytowany przez RND portal skigebiete-test.de, ośrodki narciarskie w Kitzbuehel i na lodowcu Dachstein czynne są już 22 listopada, natomiast od wtorku działalność wznowią stoki na lodowcu Stubai, na Kitzsteinhornie oraz na lodowcu Moelltal. Z koliei Schladming rozpocznie sezon w piątek.

Portal „Tiroler Tageszeitung” poinformował także, że tereny narciarskie w Soelden i na lodowcu Kaunertal oraz w Zillertal zostaną prawdopodobnie ponownie otwarte dopiero po lockdownie, czyli 13 grudnia.

Ośrodki otwarte pod restrykcjami

Warto dodać, że ośrodki narciarskie, które będą otwarte w czasie lockdownu, muszą przestrzegać jeszcze surowszych zasad niż dotychczas. W dalszym ciągu obowiązuje zasada 2G, zgodnie z którą z wyciągów mogą korzystać tylko osoby zaszczepione lub wyleczone.

Teraz do dotychczasowych restrykcji dodano obowiązek noszenia maseczki typu FFP2, zarówno w wyciągach narciarskich i gondolach, jak i w poczekalniach. Zamknięte na czas lockdownu będą restauracje, bary i hotele, również te na terenach narciarskich.

Do Austrii tylko na jednodniowe wycieczki

Z powodu zamkniętych hoteli możliwe są obecnie tylko jednodniowe wycieczki do Austrii z wyżywieniem we własnym zakresie. Niektóre restauracje na stokach chcą jednak oferować dania na wynos.

Jak wskazuje portal turystyczny „austria.info”, w czasie blokady nie można podróżować do Austrii. Jednak portal RND zwrócił uwagę, że jednodniowe wycieczki z Niemiec są w zasadzie możliwe dla zaszczepionych i ozdrowieńców.

Lockdown w Austrii potrwa co najmniej 10 dni, jednak w razie potrzeby może zostać wydłużony do 20. W tym okresie można opuszczać swoje domy tylko z ważnego powodu, wśród których wymienione są także ćwiczenia fizyczne na świeżym powietrzu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: TVP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Irlandia zaostrza restrykcje graniczne. Potrzebny będzie dodatkowy dokument

Czytaj więcej >

Europa

Turystka pokazała paragon z restauracji we Lwowie. "Musieliśmy czekać ok. godziny, ale było warto"

Czytaj więcej >

Europa

Czechy przywracają stan wyjątkowy. Będzie obowiązywał do świąt

Czytaj więcej >

Europa

Europejskie państwa wprowadzają zakazy lotów. Powodem nowa mutacja koronawirusa

Czytaj więcej >

Europa

Portugalia wprowadza stan klęski żywiołowej. "Wkraczamy w fazę większego ryzyka"

Czytaj więcej >

Europa

Zmiany dla Polaków planujących podróż do Francji. Chodzi o terminy testów na koronawirusa

Czytaj więcej >