Turysci.pl

fot. Pixabay/ gdmadsen

Śmierć turystki na wyspie Phuket. Władze zaostrzyły środki bezpieczeństwa

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Tajlandia zaostrza środki bezpieczeństwa po tym, jak na wyspie Phuket odnaleziono zwłoki 57-letniej Szwajcarki. Według tamtejszego resortu spraw zagranicznych, kobieta została zamordowana.

Zwłoki kobiety znaleziono na skałach w pobliżu wodospadu na tajlandzkiej wyspie Phuket. Jak poinformowano, leżały tam od co najmniej trzech dni, a przyczyna śmierci była nienaturalna.

Śmierć turystki w Tajlandii. Władze zaostrzają środki bezpieczeństwa

Tajlandzka policja poinformowała w piątek, że okoliczności śmierci turystki nie są na ten moment znane. Tamtejszy resort spraw zagranicznych twierdzi, że Szwajcarka została zamordowana.

Rzecznik tajlandzkiego ministerstwa spraw zagranicznych Tanee Sangrat przekazał dziennikarzom, że minister Don Pramudwinai skontaktował się już z ambasadorem Szwajcarii w Bangkoku i przekazał kondolencje z powodu „zabójstwa szwajcarskiej kobiety na wyspie Phuket".

- Premier (generał Prayuth Chan-ocha) nakazał odpowiednim służbom, by przyspieszyły śledztwo, a sprawców aresztowano - przekazał w rozmowie z mediami rzecznik rządu Tajlandii Anucha Burapachaisri.

Jak dodał, szef rządu polecił także „zaostrzenie środków bezpieczeństwa oraz tych dotyczących zdrowia" turystów na wyspie Phuket.

Władze Tajlandii przekazały także kondolencje rodzinie zmarłej. Kobieta została zidentyfikowana jako Nicole Sauvain-Weisskopf. Jak poinformowały szwajcarskie media, pracowała ona w służbie dyplomatycznej tego kraju.

Policja: przyczyna śmierci była nienaturalna

Według informacji przekazanych przez agencję Reutera kobieta przyjechała do Tajlandii 13 lipca. Skorzystała z programu umożliwiającego zachodnim turystom, którzy zaszczepili się przeciw Covid-19, przyjazd do kraju bez konieczności odbywania kwarantanny.

Hotel, w którym zatrzymała się kobieta, znajdował się około dwóch kilometrów od wodospadu, gdzie zostało znalezione jej ciało. Jak przekazał przedstawiciel miejscowej policji Kitirath Phanpetch, na jej ciele były ślady siniaków.

– Ciało przykrywała czarna tkanina, co sugeruje, że ktoś je tam umieścił, a przyczyna śmierci była nienaturalna – poinformował Phanpetch.

Phuket otwarty na turystów

Wyspa Phuket pozostaje otwarta na turystów od lipca, mimo pandemii COVID-19. Od tego czasu wyspę odwiedziło już ponad 16 tys. osób, generując dochód ponad 1,9 mld batów, czyli ponad 200 mln złotych. Phuket odwiedzają głównie turyści z USA, Wielkiej Brytanii, Izraela, Niemiec i Francji.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: PAP, TVN24

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Wielka katastrofa kolejowa. Ranne są setki osób. Trwa akcja ratunkowa
Czytaj więcej >

Świat

Celnikom "zaparło dech w piersiach", kiedy zobaczyli to na prześwietleniu. Nigdy nie pakuj tego do bagażu podręcznego
Czytaj więcej >

Świat

Wakacje all inclusive zmieniły się w horror. Wyjazd zrujnował "czarny cień" przechodzący przez pokój
Czytaj więcej >

Świat

Pod żadnym pozorem nie bierz tego do Egiptu. Złamanie zakazu grozi więzieniem
Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie z Mount Everestu. Sherpa nie wytrzymał i pokazał całą prawdę
Czytaj więcej >

Świat

Workation lotem błyskawicy stało się podróżniczym hitem. W tych miejscach jest to wyjątkowo wygodne
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Świat

Świat

Marlena Kaczmarek

Płonie wschodnia część Kanady. Dym z pożarów dotarł już do USA
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Fatalna awaria podczas lotu. Zamiast na słonecznym wybrzeżu, samolot wylądował w Rosji
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Zaatakowała pracownika linii lotniczej. Pasażerka trafiła do więzienia
Czytaj więcej >
Świat

Magda Antoł

Nawet 1000 zł mandatu. W tym kraju lepiej nie śmiecić
Czytaj więcej >
Świat

Marlena Kaczmarek

Katastrofa kolejowa w Indiach. Zginęło ponad 300 osób
Czytaj więcej >
Świat

Marlena Kaczmarek

Znamy najmniej turystyczne kraje świata. Niewiele osób miało okazję je odwiedzić
Czytaj więcej >