Turysci.pl
Phuket

fot. Pixabay/ gdmadsen

Śmierć turystki na wyspie Phuket. Władze zaostrzyły środki bezpieczeństwa

26 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Tajlandia zaostrza środki bezpieczeństwa po tym, jak na wyspie Phuket odnaleziono zwłoki 57-letniej Szwajcarki. Według tamtejszego resortu spraw zagranicznych, kobieta została zamordowana.

Zwłoki kobiety znaleziono na skałach w pobliżu wodospadu na tajlandzkiej wyspie Phuket. Jak poinformowano, leżały tam od co najmniej trzech dni, a przyczyna śmierci była nienaturalna.

EN 01488121 0067

Pożary w Grecji. Tysiące osób ewakuowanych, wśród nich turyści

CZYTAJ DALEJ

Śmierć turystki w Tajlandii. Władze zaostrzają środki bezpieczeństwa

Tajlandzka policja poinformowała w piątek, że okoliczności śmierci turystki nie są na ten moment znane. Tamtejszy resort spraw zagranicznych twierdzi, że Szwajcarka została zamordowana.

Rzecznik tajlandzkiego ministerstwa spraw zagranicznych Tanee Sangrat przekazał dziennikarzom, że minister Don Pramudwinai skontaktował się już z ambasadorem Szwajcarii w Bangkoku i przekazał kondolencje z powodu „zabójstwa szwajcarskiej kobiety na wyspie Phuket".

- Premier (generał Prayuth Chan-ocha) nakazał odpowiednim służbom, by przyspieszyły śledztwo, a sprawców aresztowano - przekazał w rozmowie z mediami rzecznik rządu Tajlandii Anucha Burapachaisri.

Jak dodał, szef rządu polecił także „zaostrzenie środków bezpieczeństwa oraz tych dotyczących zdrowia" turystów na wyspie Phuket.

Władze Tajlandii przekazały także kondolencje rodzinie zmarłej. Kobieta została zidentyfikowana jako Nicole Sauvain-Weisskopf. Jak poinformowały szwajcarskie media, pracowała ona w służbie dyplomatycznej tego kraju.

Policja: przyczyna śmierci była nienaturalna

Według informacji przekazanych przez agencję Reutera kobieta przyjechała do Tajlandii 13 lipca. Skorzystała z programu umożliwiającego zachodnim turystom, którzy zaszczepili się przeciw Covid-19, przyjazd do kraju bez konieczności odbywania kwarantanny.

Hotel, w którym zatrzymała się kobieta, znajdował się około dwóch kilometrów od wodospadu, gdzie zostało znalezione jej ciało. Jak przekazał przedstawiciel miejscowej policji Kitirath Phanpetch, na jej ciele były ślady siniaków.

– Ciało przykrywała czarna tkanina, co sugeruje, że ktoś je tam umieścił, a przyczyna śmierci była nienaturalna – poinformował Phanpetch.

Phuket otwarty na turystów

Wyspa Phuket pozostaje otwarta na turystów od lipca, mimo pandemii COVID-19. Od tego czasu wyspę odwiedziło już ponad 16 tys. osób, generując dochód ponad 1,9 mld batów, czyli ponad 200 mln złotych. Phuket odwiedzają głównie turyści z USA, Wielkiej Brytanii, Izraela, Niemiec i Francji.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: PAP, TVN24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >