Turysci.pl
SkyUp rezygnuje z połączenia łódź-lwów

fot. wikimedia.org/ERIC SALARD from Paris, FRANCE/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

SkyUp rezygnuje z lotów z Łodzi do Lwowa

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Budżetowa linia lotnicza SkyUp z Ukrainy rezygnuje z realizowania połączeń Łódź-Lwów. W systemie rezerwacyjnym firmy nie ma już dostępnych kursów na tej trasie, a nagła decyzja związana jest z uszczupleniem programu lotów, które mają być realizowane latem.

  • Loty między Łodzią a Lwowem wystartować miały 30 czerwca 2021 roku

  • Zgodnie z pierwszą decyzją zarządu firmy, datę tę przełożono najpierw na 4 czerwca

  • Teraz połączenie zniknęło z systemu rezerwacyjnego i wszystko wskazuje na to, że nie dojdzie do skutku w ogóle

SkyUp do tej pory nie przedstawiło oficjalnego komunikatu, w którym ogłosiłoby rezygnację z połączenia Łódź-Lwów. Skąd więc informacja o jego zawieszeniu? Okazuje się, że pasażerowie, którzy na ten lot zakupili już bilety, otrzymali wiadomości e-mail z tłumaczeniem, dlaczego ich podróż nie dojdzie do skutku.

SkyUp zmniejsza program wakacyjnych lotów

O zdarzeniu poinformował czytelnik portalu Fly4Free. Po anulowaniu rezerwacji otrzymał on od SkyUp wiadomość, w której wyjaśniono, że połączenie Łódź-Lwów znika z siatki połączeń.

Działanie to wytłumaczone zostało planowanym odchudzaniem siatki połączeń, problem jednak w tym, że żaden z turystów nie wiedział o tych „planach" wcześniej.

Jak wynika z komunikatu, SkyUp nie zrealizuje połączeń w terminie 4 czerwca - 29 października. Przewoźnik nie przekazał jak na razie jednak wiadomości, czy po tym czasie jednak trasa wróci do rozkładu.

Wszystko wskazuje również na to, że uszczuplanie wakacyjnej siatki dotyczy jedynie kursów z Łodzi do Lwowa. Na stronie SkyUp nadal kupić można bilety na połączenia z tego miasta do Kijowa. Dostępne są też loty Gdańsk-Kijów oraz Katowice-Kijów.

Choć zniknęła jedna oferta letnia, to nie jest to pierwsza trasa, z której ukraińska firma zrezygnowała w ostatnim czasie. W styczniu ogłoszono rezygnację z podróży między Modlinem a Kijowem.

Jaka jest sytuacja ukraińskiego przewoźnika?

Mimo kłopotów z połączeniami z polski, serwis prasowy SkyUp chwali się osiągnięciami w czasie pandemii. Jak podał serwis Ukrinform.net, tylko w marcu przewoźnik zrealizował 708 przelotów pasażerskich.

Linia chwali się, że jest to wynik o 300 połączeń wyższy niż w poprzednim miesiącu. Doszło do realizacji 536 lotów czarterowych oraz 172 regularnych.

Dziś SkyUp operuje na 50-60% swoich możliwości operacyjnych, co odpowiada skali z początku 2020 roku. W przyszłości będziemy nadal rozbudowywać naszą siatkę lotów w miarę otwierania się granic – twierdzą przedstawiciele firmy.

SkyUp również wiele obiecuje swoim pasażerom. Zgodnie z zapowiedziami, uruchomione mają zostać jeszcze loty z Kijowa m.in. do Larnaki. W maju z kolei rzekomo polecieć będzie można do Stambułu z Charkowa, Zaporoża, Kijowa, Odessy oraz Lwowa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Remonty w Karkonoskim Parku Narodowym. „Utrudnienia potrwają około pięć dni"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści bez przygotowania poszli na Orlą Perć. W środku nocy sprowadzało ich TOPR

Czytaj więcej >

Polska

TPN ostrzega przed niedźwiedziami. Zwierzęta podchodzą coraz bliżej osiedli

Czytaj więcej >

Polska

Ojciec zabrał 12-latkę na Orlą Perć. „Dziecko bardzo się bało i czuło się niepewnie"

Czytaj więcej >

Polska

Górale ostrzegają przed niedźwiedziem na Gubałówce. „To młode zwierzę"

Czytaj więcej >

Polska

Turystka zostawiła psa w samochodzie i poszła do Morskiego Oka. Zwierzę uratowała policja

Czytaj więcej >