Turysci.pl
Bon turystyczny dla seniorów

fot. pixabay.com/_Alicja_

Senatorowie proponują Polski Bon Turystyczny dla seniorów

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Czy Polski Bon Turystyczny zostanie rozszerzony i będą go mogli otrzymać również seniorzy? W tej chwili dodatek przysługuje wyłącznie dzieciom, niezależny senator Krzysztof Kwiatkowski domaga się jednak zmian. Zgodnie z jego projektem, 500 zł na wakacje mogliby dostać emeryci i renciści.

  • Senator Krzysztof Kwiatkowski chce Polskiego Bonu Turystycznego dla seniora

  • Dodatek miałby działać na tej samej zasadzie, co 500 zł przyznawane dzieciom na cele turystyczne

  • Pod projektem podpisało się 23 senatorów. Zmiana ma wspomóc polskich przedsiębiorców

Bezpartyjny senator Krzysztof Kwiatkowski poinformował na swoim koncie na Twitterze o propozycji zmian w Polskim Bonie Turystycznym. Obecnie 500 zł przysługuje wyłącznie dzieciom polityk chciałby jednak, by dodatek otrzymywali również seniorzy.

Zgodnie z projektem nowelizacji, 500 zł do wykorzystania na usługi turystyczne miałoby przysługiwać również 9 milionom emerytów i rencistów w Polsce. Wcześniej próba takiej zmiany miała miejsce już w 2020 roku, jednak wtedy Sejm nie przyjął poprawki.

Polski Bon Turystyczny dla seniora

Projekt zmiany zasad przyznawania Polskiego Bonu Turystycznego poparło 23 senatorów reprezentujących opozycję. Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego wyjaśnił w rozmowie z TVN24 Biznes, że zmiana ta oznaczałaby wydatek rzędu 4,5 miliarda złotych.

Alert pogodowy w Zakopanem

Alert pogodowy dla powiatu tatrzańskiego. „Jeśli jesteś w górach, jak najszybciej zejdź ze szczytu"

CZYTAJ DALEJ

Ekspert podkreśla, że działanie to miałoby stanowić wsparcie dla polskiego sektora turystycznego. Jednocześnie jednak ekspert ocenił, że zmiana może znów nie zostać zaakceptowana w Sejmie ze względu na wysokie koszty, które musiałby ponieść rząd.

Sobolewski zauważył również, że już Polski Bon Turystyczny w swojej pierwszej wersji nie był spektakularnym sukcesem, bo wiele osób z niego nawet nie skorzystało - przynajmniej do 2020 roku. Niewykluczone jednak, że wzmożona akcja promocyjna świadczenia może tę sytuację jeszcze poprawić podczas tegorocznych wakacji.

W wyjaśnieniu proponowanej zmiany poinformowano, że seniorzy mogliby skorzystać z dodatkowych 500 zł w okresie od 1 września 2021 roku do 31 marca 2022 roku.

Bon Turystyczny ma wspierać polski sektor turystyczny

Przypomnijmy, że obecnie 500 zł z Polskiego Bonu Turystycznego należy się każdemu dziecku. Dodatkowo dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą pobrać kolejne 500 zł, otrzymując łącznie 1000 zł do wykorzystania w ośrodkach turystycznych.

Zgodnie z nowelizacją podpisaną przez prezydenta Andrzeja Dudę, z Polskiego Bonu Turystycznego można skorzystać zarówno w przypadku imprezy turystycznej łączonej z noclegiem, jak i jednodniowej. Polska Organizacja Turystyczna prowadzi też certyfikację hoteli oraz organizatorów turystyki, co ma ułatwić Polakom wybór ośrodków, w których warto wydać świadczenie.

Zgodnie z ogłoszonymi kryteriami, POT oznacza obiekty, które cechują się najwyższymi standardami bezpieczeństwa oraz jakości w czasach pandemii COVID-19. Znaleźć je można w Katalogu Dobrych Praktyk, dostępnym na stronie Certyfikat.pot.gov.pl.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24

Podobne artykuły

Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
RCB apeluje o ostrożność podczas wypoczynku nad wodą

Polska

RCB apeluje o ostrożny wypoczynek nad wodą. W sobotę utonęło 6 osób

Czytaj więcej >