San Marino byliście kiedyśFot. Pexels.com @Rafael Guimarães (zdjęcie ilustracyjne)

Byliście w San Marino? Wiele osób odwiedza państwo podczas podróży do Włoch

San Marino to malutki, ale przepiękny kraj, który oferuje podróżnym mnóstwo atrakcji turystycznych. Wczasowicze często odwiedzają ten region podczas zwiedzania Włoch. Spacery po uliczkach republiki to niezapomniane doświadczenie, chociaż kraj ma zaledwie 61 kilometrów kwadratowych. Mieliście kiedyś okazję zobaczyć to państwo na własne oczy?

San Marino to bardzo ciekawy region, chociaż rzadko bywa wymieniany wśród popularnych kierunków turystycznych. Jednak republika bywa często odwiedzana przez podróżnych, którzy zwiedzają Włochy. Kraj, który ma powierzchnię zaledwie 61 metrów kwadratowych, ma do zaoferowania przepiękne widoki. Spacery tutejszymi uliczkami to niesamowite przeżycie. Wczasowicze wypoczywają tu o każdej porze roku. Mieliście kiedyś okazję zobaczyć to państwo na własne oczy?

Ferie 2021: Polska powinna wziąć przykład z innych krajów? Za granicą wiedzą, co robićFerie 2021: Polska powinna wziąć przykład z innych krajów? Za granicą wiedzą, co robićCzytaj dalej

San Marino zajmuje 190. miejsce na świecie pod względem wielkości terytorium. Co ciekawe, przed wyprawą do tego regionu warto wiedzieć, że choć jest członkiem ONZ, to nie należy do Unii Europejskiej. Republika graniczy z regionem Emilia-Romania. Wbrew pozorom San Marino ma do zaoferowania szeroki wachlarz atrakcji turystycznych. Podróżnych przyciąga zarówno dobra pogoda, która utrzymuje się przez większość roku, jak i bajeczna architektura.

San Marino to nieoczywisty kierunek turystyczny, ale warto zwiedzić ten kraj

San Marino za sprawą śródziemnomorskiego klimatu przyciąga wczasowiczów we wszystkich porach roku. Latem temperatury są tu bardzo wysokie – temperatury przekraczają 30 stopni Celsjusza – a zimy zazwyczaj przechodzą łagodnie. W chłodniejszych miesiącach odnotowuje się tu opady deszczu. W tym regionie przeważnie też panuje odczuwalna wilgotność.

Podróżni odwiedzają San Marino z najróżniejszych powodów. Część ludzi przybywa tutaj ze względu na bezcłową strefę oraz bardzo niskie podatki. Nie jest też tajemnicą, że republika jest najczęściej przystankiem podczas zwiedzania Włoch. Monte Titano (749 metrów powyżej poziomu morza) to najwyższe wzniesienie w kraju i właśnie tam znajduje się malownicze, kameralne centrum całej republiki.

TVP: Ewakuacja setek osób na Bałtyku. Potrzebowali pomocy. Na miejscu pojawiły się służby ratunkoweTVP: Ewakuacja setek osób na Bałtyku. Potrzebowali pomocy. Na miejscu pojawiły się służby ratunkoweCzytaj dalej

Odwiedzając San Marino warto przespacerować się po Starym Mieście. W związku z tym, że ta część republiki jest zamknięta dla samochodów, bardzo sprzyja pieszym przechadzkom. Na starówkę wchodzi się przez Porta San Francesco. San Marino to jednak znacznie więcej niż wąskie uliczki utrzymane w średniowiecznym stylu.

Do największych atrakcji turystycznych w San Marino należy zaliczyć twierdzę La Rocca o Guaita, ratusz Palazzo Pubblico, Muzeum Sztuki Sakralnej – prawdziwy raj dla miłośników kultury, w którym znajdują się obrazy pochodzące z XIV-XIX wieku – Bazylika Świętego Marino oraz uniwersytet w byłym zakonie Świętej Klary. Wczasowicze chętnie zaglądają też do kilku muzeów – figur woskowych, malarstwa oraz osobliwości.

Dzisiaj grzeje:

1. Pan Marcin wszedł na Giewont. To, co zobaczył na krzyżu wprawiło go w oburzenie. Wszystko przez turystów
2. Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięcia
3. Wicepremier zdradził szczegóły nowych restrykcji. Wiadomo, co ze stokami

Dajcie znać, co sądzicie o San Marino i podzielcie się swoimi wspomnieniami w komentarzach na Facebooku pod tym artykułem. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o Pacanowie. Byliście tam kiedyś?

Marcelina Zawadzka pręży boskie ciało na wakacjach w egzotycznym kraju. Internauci zwrócili uwagę na jednoMarcelina Zawadzka pręży boskie ciało na wakacjach w egzotycznym kraju. Internauci zwrócili uwagę na jednoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Najszybszy syrop z buraka, bez wyciskania i bałaganu. Stawi czoła przeziębieniu i sezonowemu osłabieniu, a przy okazji wybornie smakuje
  2. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu
  3. Ogromne oburzenie po słowach premiera. Padły ostre słowa z Zakopanego. Wszystko przez ferie
  4. Polska znów doceniona. Opublikowali nowy ranking najlepszych atrakcji turystycznych na świecie. Prawdziwe cuda
  5. Niewiarygodne odkrycie w popularnym regionie za polską granicą. Eksperci nie dowierzają
  6. Kto znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka COVID-19? Nie tylko osoby starsze, eksperci opublikowali listę, jeśli na niej jesteś, uważaj szczególnie
  7. Danuta Martyniuk paraduje w naturalnym futrze z lisa. W sieci rozpętała się burza, "klasy za kasę nie kupi"

Następny artykuł