Turysci.pl

Fot. Pixabay.com/DaniloBueno

Polacy zostali wyrzuceni z norweskiego samolotu. Nie zgadzają się z oskarżeniami linii

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Samolot linii lotniczych Widerøe miał wystartować z lotniska Oslo Gardermoen. Wśród pasażerów było dziewięciu Polaków, jednak oni ostatecznie nigdzie nie polecieli. Jak podają media, zostali oni wyproszeni z samolotu przez załogę. Linie lotnicze stwierdziły, że mężczyźni nie przestrzegali zasad bezpieczeństwa na lotnisku. 

Jak podają Polacy, obsługa miała im mówić, że są pijani. Oni natomiast z takimi oskarżeniami się nie zgadzają i deklarują, że byli całkowicie trzeźwi. Ostatecznie całą sytuację nagłośnił portal Mojanorwegia.pl. Pasażerowie przylecieli do Oslo z Warszawy i czekali na przesiadkę na kolejny samolot, którym mieli polecieć do pracy do Førde. 

Samolot odleciał bez Polaków na pokładzie

Wszystko zaczęło się od tego, że dwóch z pasażerów zostało przyłapanych na paleniu papierosów w toalecie na lotnisku . Została wezwana policja, sprawę ostatecznie jednak udało się załatwić polubownie. Cała dziewiątka przeszła odprawę i weszła do samolotu, stamtąd jednak rzekomo ich wyrzucono, gdyż "byli pijani". 

- Była to decyzja kapitana. Nie zgadzaliśmy się z tym i żądaliśmy wezwania policji, by wykonać badanie trzeźwości. Wysłano nas do siedziby policji na lotnisku. Tam poprosiliśmy o badanie w celu oczyszczenia się z zarzutów. Było nas dziewięciu. Policjanci twierdzili, że nie mają urządzenia do wykonania badania, czy też nie mogą nas zbadać. Skierowano nas więc na komisariat w Oslo - opowiedział portalowi jeden z mężczyzn.

Komisariat w Oslo zgodził się na badania, jednak ostrzeżono ich, że mogą one nie dać potwierdzenia. Wysłano ich do szpitala, tam z kolei zaproponowano im pobieranie krwi do badań. Gdy się zgodzili, okazało się, że możliwe to będzie dopiero za 6 godzin, bo wszyscy są zajęci. Ostatecznie mężczyźni się poddali, wrócili na lotnisko i kupili bilety na kolejny lot. 

Polacy czują się niewinni, linia lotnicza tłumaczy

O sprawie zrobiło się głośno, głos zabrać postanowiła więc również norweska linia lotnicza Widerøe. Zgodnie z jej tłumaczeniem, to przez decyzję pilota nie wpuszczono Polaków na pokład. Miał on być świadkiem zajścia z udziałem policji na lotnisku i to ono było przyczyną jego zarządzenia, a nie rzekome spożycie alkoholu. 

- Palenie w miejscu publicznym jest zabronione, dlatego też zareagowali pracownicy ochrony lotniska. Kapitan spotkał się z kierownikiem ds. nadzoru obsługi naziemnej, który radził mu, by nie wpuszczać grupy na pokład samolotu. Podczas tego lotu obsługą pasażerów zajmuje się tylko jedna stewardessa. Gdy dowiedziała się o incydencie z paleniem w toaletach, nie chciała, by wpuścić grupę na pokład, gdyż bała się, że tam również nie będzie ona przestrzegała zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas lotu - mówiła menadżer ds. PR i mediów linii. 

Zgodnie z medialnymi doniesieniami, kapitan polecił niewpuszczanie mężczyzn na pokład. Nie wiadomo, dlaczego ostatecznie się tam znaleźli, sprawa jest badana. Nie wiadomo również, w którym momencie rozpoczęła się rozmowa i zarzuty dotyczące spożywania alkoholu - przedstawicielka linii zaprzecza, by w raporcie była mowa o tym, że Polacy byli pijani. Mimo wszystko pasażerowie uważają, że usunięci z pokładu zostali niesłusznie.

Źródło: Wirtualna Polska

Tagi:

Podobne artykuły

Na topie

Jedyne w Europie Muzeum Mydła i Historii Brudu znajdziesz w Polsce. Atrakcja dla całej rodziny za mniej niż 100 złotych
Czytaj więcej >

Świat

Gdzie wybrać się na słoneczne wakacje w marcu? Te 6 kierunków zachwyca najbardziej
Czytaj więcej >

Na topie

Najgorszy błąd popełniany w toalecie w samolocie. Skutki są poważne, możesz zachorować
Czytaj więcej >

Na topie

Tajemnica 300-letniej zmumifikowanej "syreny" z Japonii rozwikłana. Czym jest naprawdę?
Czytaj więcej >

Na topie

Rosjanka rozebrała się w samolocie i pogryzła obsługę. Zawinił głód nikotynowy
Czytaj więcej >

Na topie

W samolocie położyła bose stopy na podłokietniku. Współpasażerka dała jej porządną lekcję
Czytaj więcej >
Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]