Turysci.pl
samolot American Airlines lądował awaryjnie

fot. pixabay.com/Free-Photos/zdjęcie poglądowe

Awaryjne lądowanie Boeinga 737 MAX w USA. Na pokładzie 95 pasażerów, kapitan wykrył usterkę

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Samolot linii lotniczych American Airlines musiał w piątek lądować awaryjnie. Boeing 737 MAX został posadzony w porcie lotniczym Newark Liberty w New Jersey, bo pilot zgłosił wykrycie na pokładzie usterki technicznej. Maszyną leciało 95 pasażerów i 6 członków załogi.

  • Boeing 737 MAX American Airlines lądował awaryjnie na lotnisku Newark Liberty

  • Na pokładzie było 95 pasażerów i 6 członków załogi, gdy zgłoszono usterkę techniczną

  • Samoloty Boening 737 MAX były uziemione na całym świecie od marca 2019 roku do listopada 2020 roku po powtarzającej się awarii, która doprowadziła do dwóch wypadków śmiertelnych

Awaria samolotu Boeing 737 MAX, lecącego w barwach American Airlines, doprowadziła do lądowania awaryjnego na lotnisku Newark Liberty w New Jersey. 

Samolot Boening 737 MAX ląduje awaryjnie

Amerykański przewoźnik sam poinformował o zdarzeniu w piątek. Decyzję o działaniu awaryjnym podjęto po zgłoszeniu przez kapitana wykrycia usterki technicznej.

Wielkanoc 2021. Gdzie Polacy rezerwują noclegi?

Polacy planują wyjazdy wielkanocne. Najwięcej osób szuka noclegów w górskich hotelach

CZYTAJ DALEJ

American Airlines lot 2555 z Miami z 95 pasażerami i sześcioma członkami załogi wylądował bezpiecznie w Newark bez żadnego incydentu – poinformowały linie. 

Samolot wyleciał z Miami, jednak doszło do wykrycia problemu z poziomem oleju silnikowego lub ze wskaźnikiem ciśnienia. Z tego powodu pilot zmuszony był do wyłączenia jednego z silników, by uniknąć poważniejszych problemów.

Agencja Reuter informuje, że firma Boening została powiadomiona o awarii. Zareagować na nią miała również Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA), która zapowiedziała zbadanie sprawy. 

Kontrowersje wokół Boeninga 737 MAX

Sytuacja odbiła się głośnym echem w mediach z powodu generacji Boeinga, która miała awarię. Chodzi bowiem o 737 MAX, a więc tę serię, która została uziemiona na całym świecie od marca 2019 roku do listopada 2020 roku

Spowodowane to było wtedy awarią systemu wspomagania charakterystyki manewrowej (MCAS), przez którą doszło do katastrof lotniczych połączeń Lion Air Flight 610 oraz Ethiopian Airlines Flight 302. Łącznie zginęło w nich 346 osób

samolot lądował awaryjnie

samolot lądował awaryjnie

Boening 737 MAX, fot. wikimedia.org/Clemens Vasters from Viersen, Germany, Germany/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

Jak podają media, usterki, które tym razem doprowadziły do awaryjnego lądowania maszyny American Airlines, nie miały nic wspólnego z systemem MCAS. 

Przypomnijmy, że produkcja samolotów Boeing 737 MAX została wznowiona w maju 2020 roku, jednak większość przewoźników podchodziła do nich bardzo ostrożnie, obawiając się też lęku pasażerów po poprzednich tragediach z udziałem tych maszyn, które odbiły się głośnym echem w mediach. American Airlines jako pierwsza amerykańska linia zdecydowała się na wznowienie lotów tej serii

Steve Dickson, szef FAA, cytowany przez Reutera, podkreślił, że samolot jest bezpieczny. Przyznał jednocześnie, że czasem w każdej maszynie komercyjnej może dojść do usterki.

Z tego powodu nieuniknione jest, że kiedyś w przyszłości Boeing 737 MAX zawróci na lotnisko, lub wyląduje w miejscu docelowym z rzeczywistym lub podejrzewanym problemem podczas lotu – mówił Dickson. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >
pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >