Turysci.pl
kot w samolocie

Fot. pixabay.com/ rauschenberger

Awaryjne lądowanie samolotu w Chartumie. Kot zaatakował pilotów

2 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Samolot musiał awaryjnie lądować, po tym jak kot podróżujący na gapę zaatakował pilotów. Boeing 737 musiał wracać na międzynarodowe lotnisko w Chartumie.

Samolot wykonywał lot pasażerski z międzynarodowego lotniska w Chartumie (Sudan) do portu lotniczego Hamad w Doha (Katar). Po około 30 minutach od startu, doszło jednak do bardzo nietypowej sytuacji. W kokpicie niespodziewanie pojawił się kot, który był wyraźnie niezadowolony ze swojej sytuacji.

Samolot musiał awaryjnie lądować

Według doniesień Al-Sudani kot, który niespodziewanie znalazł się w kokpicie, przystąpił do ataku na kapitana. Załoga podjęła wszelkie próby schwytania zwierzęcia, jednak zbliżenie się do niego okazało się niemożliwe, przez jego agresywne zachowanie.

Próby schwytania pasażera na gapę zakończyły się jednak niepowodzeniem, a nie mogąc kontynuować podróży, piloci podjęli ostateczną decyzję o powrocie do Chartumu. Wiadomość zaskoczyła również pasażerów znajdujących się na pokładzie.

Do tej pory nie wiadomo, w jaki sposób kot znalazł się na pokładzie samolotu. Jak się później okazało, nikt z pasażerów nie przyznał się do niego. Według przypuszczeń zwierzę wkradło się na pokład, gdy samolot był w hangarze i znalazł wygodne miejsce do odpoczynku w kokpicie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Nie jest to pierwszy atak kota w powietrzu

Historia brzmi nieprawdopodobnie i mogłaby opisywać scenę z filmu, jednak, co zaskakujące, nie jest to pierwszy raz, kiedy tego typu incydent wydarzył się w powietrzu. Podobna sytuacja miała miejsce w sierpniu 2004 roku, kiedy pilot Brussels Airlines został zaatakowany przez kota w kokpicie.

Samolot, Avro RJ, leciał z Brukseli do Wiednia z 62 osobami na pokładzie, gdy w kabinie pojawił się kot. Według przypuszczeń, zwierzę najprawdopodobniej uciekło z kontenera i zaczęło buszować po kabinie, po czym trafiło niespodziewanie do kokpitu pilotów.

Kot przedostał się do kabiny pilotów, kiedy jeden z członków personelu pokładowego otworzył drzwi do kabiny, aby podać poczęstunek załodze samolotu. Kiedy doszło do ataku, piloci podjęli decyzję o zawróceniu do Brukseli około 20 minut po starcie.

Linie lotnicze opisały wówczas sytuację jako „dziwny przypadek", twierdząc, że zbiegło się wiele okoliczności, które doprowadziły do tego niezwykłego zdarzenia. Zabierając ze sobą zwierzę w podróż należy pamiętać o wszystkich środkach bezpieczeństwa oraz pilnowaniu swojego pupila przez cały czas.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >

Polska

Od dzisiaj wchodzą w życie nowe restrykcje na granicach. "Praktycznie nie dotykają osób w pełni zaszczepionych"

Czytaj więcej >

Polska

Narciarze już mogą ruszać na stoki. Wyciąg w Bukowinie został otwarty

Czytaj więcej >

Polska

Silny wiatr i oblodzenia niemal w całej Polsce. Podróżni muszą szczególnie uważać

Czytaj więcej >