Turysci.pl
Ryanair

fot. Pixabay/ Steve001

Ryanair znosi obowiązkowe opłaty za wybór miejsca dla rodzin z dziećmi

2 Lutego 2022

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Wszystko wskazuje na to, że przedstawiciele linii lotniczych Ryanair wkrótce ogłoszą, że wybór miejsca w samolocie dla rodziców i opiekunów podróżujących z dziećmi nie będzie już płatny. Sami jeszcze nie wydali oficjalnego potwierdzenia takiego przebiegu zdarzeń, jednak opłata zniknęła z systemu rezerwacyjnego.

Płatny wybór miejsca w samolotach Ryanaira został wprowadzony kilka lat temu, co było nie w smak klientom linii. Polegało to na tym, że jeśli chcieliśmy siedzieć obok żony, przyjaciół czy narzeczonych musieliśmy za to dodatkowo zapłacić, w przeciwnym razie system rozrzuci nas po samolocie. Teraz ma być inaczej.

świeczka (10)

TOPR podaje szczegóły śmierci zawodnika MMA. Poruszał się poza wyznaczonym szlakiem

CZYTAJ DALEJ

Ryanair rezygnuje z obowiązkowej opłaty miejsc rezerwacyjnych dla rodziców podróżujących z dziećmi

Wyjątkiem od wyżej przytoczonych sytuacji były podróże z dziećmi poniżej 12 roku życia, które w świetle prawa muszą podróżować obok osób dorosłych. Dotychczas Ryanair zezwalała na bezpłatne przydzielanie miejsc dla dzieci, pod warunkiem, że osoba dorosła je wykupi.

Wszystko wskazuje na to, że opłaty te właśnie zostały zniesione, ponieważ owa informacja nie widnieje już w systemie rezerwacyjnym. Kiedy klikniemy interesujący nas wybór siedzeń rodzinnych wyskoczy nam informacja, że:

- Wybierając miejsca, wybierz miejsca dla dzieci obok osób dorosłych. Miejsca oznaczone "w cenie" są bezpłatne i znajdują się w rzędach 18-33 - czytamy.

Jest to bardzo dobra informacja dla rodziców, podróżujących z dziećmi, jednak jeśli podróżujemy w formule 2 dorosłych i dzieci, to drugi dorosły i tak musi zapłacić za swoje miejsce, jeśli zdecydują się na wspólne podróżowanie. Ryanair jeszcze nie wydał oficjalnego potwierdzenia takiego przebiegu zdarzeń, jednak sama informacja systemowa powinna być wystarczająca.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: fly4free.pl

Karol OsińskiAutor

Karol Osiński

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Stewardesa opowiedziała o irytującym zachowaniu pasażerów. Bardzo wiele osób popełnia jeden błąd

Czytaj więcej >

Na topie

W "Milionerach" padło pytanie o południk zerowy. Każdy turysta z łatwością zgarnąłby 5 tysięcy

Czytaj więcej >

Na topie

Ryanair zawiesza połączenia do Maroka na 2 miesiące

Czytaj więcej >

Na topie

Polacy wykupują loty do Hiszpanii na potęgę. Liczba miejsc wzrosła o 2644 procent

Czytaj więcej >

Na topie

Była stewardesa opowiedziała o swojej pracy. Większość nie lubi jednej pozycji

Czytaj więcej >

Na topie

Turyści z Polski coraz częściej podróżują do Kenii

Czytaj więcej >