Turysci.pl
Ryanair

fot. Pixabay/ Steve001

Ryanair zawiesza połączenia do Maroka na 2 miesiące

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Ryanair zdecydował się zawiesić wszystkie swoje trasy do Maroka do początku lutego 2022 roku. Powodem takiej decyzji jest zamknięcie granic kraju oraz brak jasności ze strony tamtejszego rządu w sprawie dalszych planów.

Ryanair poinformował o zawieszeniu wszystkich swoich lotów do Maroka. Jak podaje portal Fly4Free, zmiany dotkną nawet 230 tys. pasażerów.

EN 01504572 0002

Niemcy. Samolot zderzył się z ciężarówką. Wcześniej awaryjnie lądował na autostradzie

CZYTAJ DALEJ

Ryanair zawiesza loty do Maroka na 2 miesiące

Ryanair poinformował w oficjalnym komunikacie, że z powodu „braku jasności ze strony rządu Maroka”, wszystkie połączenia z i do tego kraju zostaną zawieszone przynajmniej do 1 lutego.

- Ryanair żałuje tych niepotrzebnych odwołań i przeprasza wszystkich pasażerów za to wydarzenie, które dzieje się kompletnie poza naszą kontrolą – czytamy w komunikacie przewoźnika.

Według szacunków Ryanaira, przedłużenie zakazu lotów do 1 lutego negatywnie wpłynie na wyjazdowe plany ponad 230 tysięcy pasażerów, w tym pasażerów z Polski. Warto podkreślić, że jedyne odwołane zostały również loty z Krakowa do Agadiru, obsługiwane przez tego przewoźnika. Póki co data wznowienia lotów na tej trasie to 6 lutego.

Wcześniej połączenia do Maroka zawiesił również Wizz Air. W związku z tym połączenie z Warszawy do Marrakeszu, które miało wystartować 17 grudnia, według systemu rezerwacyjnego ma ruszyć od 21 styczna.

Maroko zamknęło granice

Maroko wraz z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa, zdecydowało się na zamknięcie granic i wprowadzenie całkowitego zakazu lotów pasażerskich. Zakaz lotów oficjalnie obowiązywać ma 14 dni, a więc do przyszłego poniedziałku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Polacy wykupują loty do Hiszpanii na potęgę. Liczba miejsc wzrosła o 2644 procent

Czytaj więcej >

Na topie

W "Milionerach" padło pytanie o południk zerowy. Każdy turysta z łatwością zgarnąłby 5 tysięcy

Czytaj więcej >

Na topie

Stewardesa opowiedziała o irytującym zachowaniu pasażerów. Bardzo wiele osób popełnia jeden błąd

Czytaj więcej >
Tony Halik i Elżbieta Dzikowska

Na topie

Tony Halik zostawił ukochanej kopertę. Miała ją spalić po jego śmierci, ale zajrzała do środka i zamarła

Czytaj więcej >
Rosja co skrywa mieżgorie

Na topie

Supertajne miasto, trwa w nim "Projekt Jamantau". Podziemny skarbiec i bunkry, nikt nie zna prawdy

Czytaj więcej >

Na topie

Turyści z Polski coraz częściej podróżują do Kenii

Czytaj więcej >