Turysci.pl
people-g846dbf1af 1280

fot. Pixabay/ useche70

Ryanair zawiesza co najmniej 70 lotów z Polski

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Ryanair od stycznia rezygnuje z ponad 70 połączeń z Polski na około 3-4 tygodnie. Decyzja spowodowana jest restrykcjami wprowadzanymi przez kraje UE w związku z nowym wariantem koronawirusa.

Ryanair zmniejszy swoje oferowanie aż o 33 procent względem pierwotnych planów, czyli łącznie nawet o kilkanaście tysięcy lotów. Powodem decyzji jest mniejszy popyt na latanie, a także Omikron i wprowadzane w związku z nim restrykcje.

ferie zimowe

Ferie zimowe 2021/22. MEIN komentuje zmianę terminu i wydaje wytyczne

CZYTAJ DALEJ

Ryanair zawiesza połączenia

Najwięcej zawieszonych połączeń dotyczy Wrocławia i Poznania. Z tych lotnisk odwołano aż po 13 połączeń. Cięcia dotyczą również lotniska w Krakowie, gdzie będzie to 11 połączeń, a w Modlinie 10 - podaje portal Fly4Free.

Jeżeli chodzi o pozostałe porty, z nich także odleci mniej samolotów, niż jeszcze niedawno planował przewoźnik. Skala cięć w ich przypadku jest jednak mniejsza.

Szczególny wpływ na decyzję miały zeszłotygodniowe zakazy wstępu dla obywateli Wielkiej Brytanii wprowadzone przez Niemcy i Francję oraz wcześniejszy zakaz lotów wprowadzony przez Maroko.

Nieobojętne było również wprowadzenie obowiązku przedstawiania negatywnych wyników testu PCR na koronawirusa przez osoby zaszczepione, wprowadzony przez kilka krajów.

Wcześniej loty z Polski zawiesił Wizz Air

Przypomnimy, że wcześniej Wizz Air ogłosił zawieszenie 36 tras z Polski. Jozsef Varadi, prezes firmy, przyznał, że jest to konsekwencja słabego wyniku akcji szczepień w Polsce.

– Jaki jest sens latania na tak wielu trasach z kraju, który poziom szczepień ma ledwie na poziomie 50 procent. Doświadczenie uczy, że można się spodziewać samych problemów, lockdownów, zamykania lotnisk etc. – powiedział Varadi w rozmowie z magazynem Re:view.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Wakacje bez tłumów? We Włoszech to niemożliwe. Do Rzymu masowo wrócili turyści

Czytaj więcej >

Na topie

LOT uruchamia nowe kierunki. Lada dzień pierwsze rejsy

Czytaj więcej >

Na topie

Stewardessa zdradza 5 najbardziej znienawidzonych nawyków pasażerów

Czytaj więcej >

Na topie

Jak oszczędzić na dodatkowym bagażu w samolocie? TikTokerka pokazała prosty sposób

Czytaj więcej >

Na topie

Zagraniczni turyści rezygnują z podróży do Polski. Dane są dramatyczne

Czytaj więcej >

Na topie

Dobry procesor w laptopie gamingowym – czyli jaki?

Czytaj więcej >