Ryanair przywraca hitową trasę z Krakowa. Kraina jak z baśni hipnotyzuje turystów swym pięknem
Ryanair przywraca jedną z najbardziej egzotycznych tras z Krakowa. Połączenie do "najdalszej krainy zachodzącego słońca" wraca po pięcioletniej przerwie. To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy poszukują kierunków na urlop w miejscach, które pomimo popularności wśród turystów nie zatraciły swojej autentyczności. Grzechem będzie nie skorzystać.
Ryanair przywraca połączenie z Krakowa. Egzotyka w prawdziwym wydaniu na wyciągnięcie ręki
Dokąd wybrać się na wakacje zimą? Gdy za oknem panuje szaruga, deszcz i mróz, stęsknieni za latem urlopowicze mają rozliczne możliwości, by spędzić grudniowy odpoczynek w pełnym słońcu. Niskobudżetowe linie lotnicze co rusz rozszerzają swoją zimową siatkę połączeń o nowe i dawno niewidziane trasy zarówno do europejskich stolic, jak i egzotycznych krajów. Dzięki temu można nie tylko odpocząć, ale i poszerzyć swoje horyzonty oraz zanurzyć się w zupełnie obcej kulturze. Tym razem szczególnie zadowoleni będą podróżni z Krakowa.
Loty do czwartego co do wielkości miasta w Maroku wracają po długiej, bo aż pięcioletniej, przerwie i perturbacjach związanych m.in. z obostrzeniami koronawirusowymi. Dotychczas irlandzki przewoźnik operował na trasie z Krakowa do Agadiru, czyli kurortu nad Oceanem Atlantyckim, jednak pod koniec bieżącego roku mieszkańcy stolicy Małopolski wreszcie będą mogli znów wsiąść na pokład samolotów lecących wprost do Czerwonego Miasta, czyli Marrakeszu.
Marrakesz jest położony na równinie Haouz, u podnóża gór Atlasu Wysokiego, na wysokości 466 m. Choć pod względem wielkości w skali całego kraju nie dorównuje Casablance, Rabacie i Fezie, to właśnie tutaj tętni serce Maroka.
Bezpośrednie loty z Krakowa do Marrakeszu. Maroko jest uwielbiane przez turystów
Od 2 grudnia br. linia lotnicza Ryanair wystartuje z bezpośrednim połączeniem z Krakowa do Marrakeszu. Z systemu rezerwacyjnego Ryanair wynika, że loty z krakowskim Balic do Maroka będą odbywać się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki o godzinie 7, a w piątki o 5.55. Na miejsce dolecimy w niecałe 4,5 godziny. Ceny biletów lotniczych w grudniu zaczynają się od niecałych 183 zł w jedną stronę.
Maroko, zwane “bramą Afryki”, to jedno z najbogatszych w zabytki państw tego kontynentu, które dynamicznie rozwija swoją infrastrukturę turystyczną zarówno nad Atlantykiem, jak i Morzem Śródziemnym, a przez to staje się coraz bardziej popularnym celem wakacyjnych wyjazdów wśród Polaków . Walorem tego regionu jest niewątpliwie zróżnicowane ukształtowanie terenu. Otaczane przez góry, morskie wybrzeża i pustynie miasta przyciągają coraz więcej cudzoziemców szukających alternatywy dla dobrze już znanego Egiptu, Turcji czy Tunezji.
Choć Ryanair dominuje w Europie, należy nadmienić, że na trasie do tego północnoafrykańskiego kraju ma już konkurencję. Marrakesz figuruje również w siatce połączeń linii lotniczych Wizz Air, z tą różnicą, że połączenia realizowane jest z Lotniska Chopina w Warszawie.
Kraina jak z baśni tysiąca i jednej nocy. Marrakesz oszałamia feerią kolorów, smaków i zapachów
W podróżach pociąga nas to, co egzotyczne i odmienne kulturowo. W Marrakeszu dawne tradycje są ciągle żywe i praktykowane nieprzerwanie od setek lat. Temperatury osiągające latem nawet 40 stopni, powietrze pachnące cedrem i przyprawami, a wreszcie niezwykła atmosfera, która unosi się nad labiryntem marokańskich ulic, sprawia, że turyści tak chętnie tutaj wracają.
Odwiedzając Marrakesz, warto odwiedzić wspaniały Meczet Księgarzy, pałac Bahia, a także meczet i medresę Alego ibn Jusufa. W trakcie podróży nie można również pominąć majestatycznego Ogrodu Majorelle.
Centrum życia towarzyskiego Marrakeszu stanowi Dżemaa el-Fna. Ogromny plac położony w starej części miasta został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przez wieki przewijały się tam tłumy handlarzy, rolników, złodziei oraz niewolników. Dzisiaj mieszczący się na placu bazar jest skupiskiem sprzedawców, restauracji i sklepów. Turyści odwiedzający to miejsce powinni zwrócić szczególną uwagę na wysokiej jakości wyroby rękodzielnicze oraz feerię kolorów i zapachów. Prawdziwego uroku tego miejsca warto zakosztować dopiero po zmroku. Wówczas zamienia się w centrum rozrywki, gdzie występują różnorodni artyści uliczni — muzycy, akrobaci, a nawet zaklinacze węży.