Turysci.pl
Ryanair

canva.com

Ryanair odwołał loty do Chorwacji. Dotyczy też polskich lotnisk, są nowe terminy

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Michał Fitz

Chorwacja od wielu lat pozostaje jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków krajów w okresie wakacyjnym. Kiedyś najłatwiej było się tam dostać po prostu samochodem. Teraz można już liczyć na loty, ale część z tych, które miały odbyć się przy udziale linii lotniczych Ryanair, została przełożona na późniejszy termin.

Wstępny plan przewoźnika zakładał bowiem, że jego samoloty będą kursowały do Zagrzebia i Zadaru już w tym miesiącu. Jak się jednak okazuje, w przypadku drugiego z miast było to niemożliwe do zrealizowania, z czego na pewno nie jest zadowolona część urlopowiczów.

Ryanair przekłada loty do Chorwacji

Ryanair już w zeszłym roku otworzył się na możliwość kursowania do tego pięknego, śródziemnomorskiego kraju. Wówczas turyści lądowali jednak tylko w stolicy państwa, w Zagrzebiu. Od tego roku linie lotnicze miały otworzyć kolejną bazę, właśnie w Zadarze, bo zauważono bardzo duży popyt na przeloty w tamtym kierunku. Przewoźnik wyszedł więc klientom naprzeciw.

samolot do Polski

Katastrofa lotnicza w Chinach. Niestety najprawdopodobniej nikt nie przeżył

CZYTAJ DALEJ

Nie dotrzymał jednak słowa w całości. Baza firmy Ryanair w Zadarze faktycznie zostanie otwarta, ale jak widać, nie będzie w stanie funkcjonować tak wcześnie, jak wstępnie przewidywano. Loty, które miały odbyć się w połowie marca, zostały bowiem przełożone na przełom maja i czerwca.

Warto dodać, że sprawa dotyczy wielu potencjalnych kierunków, z których turyści chcieli lecieć do Chorwacji, a nie tylko Polski. W związku z tym przełożone zostały nie tylko loty z Wrocławia, Gdańska i Warszawy, ale także kilkunastu innych miast na przykład Pragi, Liverpoolu czy Hamburga.

Nie tylko Ryanair lata do Chorwacji

Warto podkreślić, że znaczenie tego konkretnego kierunku turystycznego już wcześniej zrozumiały inne linie lotnicze. Ryanair absolutnie nie jest więc prekursorem jeśli chodzi o tę destynację, a jedynie podchwycił trend, który może mu się opłacić. Kto w takim razie lata jeszcze do Chorwacji?

Na taki kierunek już jakiś czas temu zdecydowały się nasze rodzime linie lotnicze Lot. Poza nimi do Chorwacji kursuje jeszcze inny, tani przewoźnik WizzAir, który jest bezpośrednim konkurentem rynkowym firmy Ryanair. Nadchodzące lata pokażą, która z linii skupi się na tym kierunku bardziej.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Polak spotkał Rosjan na wakacjach. Aż ręce mu opadły, "czuli się jak władcy świata"

  2. Do kieszeni Ukraińców wpłynęły już miliony. Wzruszający gest turystów z całego świata

  3. Co się dzieje na Dworcu Centralnym? Zjeżdżają tam tłumy, wolontariuszka wyjawiła nam, jak wygląda sytuacja

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

fot. Pixabay/ PhotoMIX-Company

Zakopane to już przeżytek. W polskich górach znajdziemy znacznie lepsze miejsca na narty. Mamy 6 propozycji

Zakopane dawno temu zyskało miano "Zimowej stolicy Polski" i od tego czasu jest niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o kurorty narciarskie w Polsce. Jeżeli chcemy jednak uniknąć tłumów przy wyciągach, możemy wybrać inne miejsce.

Zobacz galerię >

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Tagi:

Michał FitzAutor

Redaktor portalu

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Włochy znoszą resztki restrykcji. Od 1 czerwca nowe zasady wjazdu

Czytaj więcej >

Europa

Paryżanie oburzeni bałaganem po finale Ligii Mistrzów. To sprawka Anglików?

Czytaj więcej >

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >