Ryanair nowa trasaFot. Pexels.com Markus Winkler (zdjęcie ilustracyjne)

Ryanair ogłosił nową trasę z Polski. Może być hitem na wakacje 2021

Ryanair otwiera kolejne połączenia z Polski. Zgodnie z zapowiedzią irlandzkich tanich linii lotniczych od następnego roku realizowane będą kursy z Warszawy na Słowację, które stanął się stałym elementem rozkładu na lato 2021. Przy okazji ogłoszenia nowej trasy przypomniano też o promocyjnych cenach biletów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak często będzie odbywał się nowy kurs z Warszawy
  • od kiedy rusza nowe połączenie Ryanaira
  • dokąd będzie można latać latem 2021 roku

Ryanair otwiera nowe połączenie z Polski do Słowacji. Kursy będą odbywały się z lotniska Warszawa-Modlin do słowackich Koszyc. Być może kierunek stanie się kolejnym hitem turystycznym podczas następnego lata – zwłaszcza że irlandzki przewoźnik wprowadził promocyjne ceny biletów. O szczegółach informuje portal Nasze Miasto.

Ryanair ogłosił otwarcie nowej trasy do słowackich Koszyc 17 grudnia. Na pierwsze kursy trzeba będzie jednak jeszcze poczekać. Pierwsze loty z lotniska Warszawa-Modlin w ramach zmienionego rozkładu ruszą 30 marca 2021 roku. Połączenie ma wejść na stałe do letniej siatki połączeń.

Ryanair potwierdza wprowadzenie nowego połączenia z Warszawy do słowackich Koszyc

Zgodnie z informacjami, jakie przekazał Ryanair, irlandzkie tanie linie lotnicze będą realizowały kurs z Warszawy do słowackich Koszyc aż trzy razy w tygodniu. W tej sprawie wypowiedział się już Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Lotniska Warszawa-Modlin.

Od sezonu Lato 2020 otwieramy się na rynek słowacki. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że od 30 marca 2021 r. na mapie połączeń z Lotniska Warszawa-Modlin pojawi się nowy kierunek - Koszyce. Jest to niewątpliwy sukces, że w tak ciężkich czasach dla całej branży lotniczej, wspólnie z Ryanairem, staramy się nie tylko odbudowywać siatkę połączeń, które były regularnie obsługiwane na naszym lotnisku, ale też widzimy potencjał nowych destynacji. Jestem przekonany, że Koszyce będą cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród naszych pasażerów – słowa Leszka Chorzewskiego cytuje portal Nasze Miasto.

Entuzjazmu nie krył także Jason McGuinness, Dyrektor Handlowy Ryanair, który jest zadowolony z otwarcia nowego połączenia z warszawskiego lotniska.

Cieszymy się z ogłoszenia nowej trasy z Warszawy Modlin do Koszyc – słowa Jasona McGuinnessa, Dyrektora Handlowego Ryanair cytuje portal Nasze Miasto.

Ryanair i WizzAir prężnie się rozwijają

Ryanair i WizzAir intensyfikują powiększanie ofert i wpływów w kolejnych krajach. Węgierski przewoźnik nie próżnuje i szybko otwiera kolejne bazy. Jednak w Norwegii tanie linie lotnicze napotkały wyraźny opór ze strony rządu.

Warto przypomnieć, że węgierskie linie lotnicze otwierają kolejne połączenie – tym razem do popularnego kurortu w Turcji. Zarówno Ryanair, jak i WizzAir mogą dzięki temu pozyskać wielu kolejnych pasażerów.

Chociaż konkurencyjne firmy prężnie się rozwijają, to jednak nadal nie mogą liczyć na prestiżowe nagrody w konkursie World Travel Awards. Przypominamy, że wyróżnienia zostały przyznane Linii Emirates, która zostawiła rywali daleko w tyle.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wycofywaniu się irlandzkiego przewoźnika z polskich lotnisk. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Nasze Miasto

Następny artykuł