Ryanair znika z lotniskpixabay.com/ skeeze

Ryanair znika z polskich lotnisk. Sytuacja jest niepokojąca. Popularny przewoźnik nie ma wyboru

Ryanair to jedna z najpopularniejszych linii lotniczych w Polsce. Turyści z naszego kraju będą zawiedzeni, ponieważ przewoźnik na jakiś czas zniknie z niektórych lotnisk. Wynika to z nowych restrykcji spowodowanych pandemią koronawirusa.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • z jakich lotnisk znikną połączenia Ryanaira
  • do kiedy ma trwać anulowanie połączeń
  • dokąd nadal będzie można polecieć

Ryanair to przewoźnik, który na jakiś czas wycofa swoje samoloty z części lotnisk na terenie Polski. Firma nie miała innego wyboru. Nowe restrykcje uniemożliwiają realizowanie połączeń z najważniejszym kierunkiem linii. Loty zostaną wycofane już na początku przyszłego roku.

Ryanair odwołuje loty z Polski

Z systemu rezerwacyjnego linii lotniczej Ryanair wynika, że od 10 stycznia zniknie dużo połączeń z Polski, które były realizowane przez tego przewoźnika. Sprawę zauważył portal turystyczny Fly4Free.

Połączenia zostaną odwołane na pięciu lotniskach w Polsce. Mowa o takich miastach jak Lublin, Rzeszów, Szymany, Bydgoszcz i Łódź. Przypominamy, że jakiś czas temu łódzkie lotnisko zostało zamknięte, kiedy Ryanair zawiesił loty. Pisaliśmy o tym tutaj.

W tym przypadku wpływ na decyzję może mieć zawieszenie ruchu międzynarodowego między Polską a Wielką Brytanią. Wyspy brytyjskie są jednym z najważniejszych punktów docelowych podróży realizowanych przez irlandzkiego przewoźnika.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, na terenie Wielkiej Brytanii potwierdzono przypadki nowego szczepu koronawirusa, którego prawdopodobieństwo zakażenia jest aż 70% większe niż w przypadku do tej pory znanego wirusa. To właśnie z tego powodu wiele państw europejskich natychmiast podjęło decyzję o wstrzymaniu lotów do UK. W tym gronie znalazła się Polska.

System rezerwacyjny Ryanaira wskazuje, że połączenia z lotnisk w pięciu wcześniej wspomnianych miastach, nie będą realizowane przynajmniej do połowy lutego 2021 roku. Nie można wykluczyć, że loty zostaną zawieszone na dłuższy czas. Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej w Europie.

Turyści mogą jednak korzystać z usług Ryanaira na innych lotniskach. Warto jednak zaznaczyć, że w każdej chwili przewoźnik może zniknąć także z innych miast. Na przykład w Szczecinie nadal widnieje połączenie z Londynem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie odwołane.

Miejsca, do których nadal polecimy Ryanairem

W innych miastach już zawieszone niektóre loty. W przypadku Katowic Ryanair po 10 stycznia zachowa loty między innymi do Dublina, Dortmundu i Birmingham. Zawieszone zostaną z kolei loty do Cork, Edynburg, Londyn, Kolonię czy Manchester.

Ryanair zachowuje większą liczbę tras w swoich największych bazach. Z Modlina w styczniu nadal będzie można polecieć do Bolonii, Brukseli, Eindhoven, Alicante, Madrytu, Dublina, Paryża czy Liverpoolu. W przypadku ostatniego miasta można spodziewać się zmian.

Firma Ryanair została założona w 1984 r. i początkowo obsługiwała krótkie połączenia między irlandzkim Waterford, a angielskim Londynem. Z czasem oferta połączeń zwiększyła się. Aktualnie, obok przewoźnika WizzAir, to najpopularniejsze linie lotnicze w Europie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Fly4Free, Wikipedia

Następny artykuł