WizzAir poleci do TurcjiPixabay.com/skyradar

WizzAir otwiera nową trasę do turystycznego raju. Zapowiada się hit sezonu w 2021 roku

WizzAir to jedne z najpopularniejszych linii lotniczych. Firma już przygotowuje się na nadchodzący sezon wakacyjny. Poinformowano, że już wiosną samoloty tego przewoźnika polecą do popularnego kurortu w Turcji. Turyści będą zachwyceni.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • w jakim miesiącu pojawi się połączenie do Turcji
  • skąd będzie można tam polecieć
  • jakie atrakcje warto zobaczyć w tym kraju

WizzAir to węgierskie linie lotnicze, które są jednymi z najczęściej wybieranych przez turystów. Wynika to z niskich cen ich połączeń oraz podróży w popularne miejsca. Już w 2021 roku samoloty tego przewoźnika polecą do kolejnego uwielbianego kraju - Turcji.

Klienci WizzAir polecą do Turcji

Pomimo ciągłych problemów wynikających z pandemii koronawirusa oraz licznych ograniczeń, węgierska firma cały czas dba o swoich klientów i co jakiś czas proponuje nową ofertę. Niedawno zwiększono liczbę lotów krajowych w Norwegii i we Włoszech. Później dodano połączenia na Gibraltar oraz Maderę.

Teraz linie lotnicze poinformowały o kolejnym kierunku. Połączenie zostanie uruchomione w kwietniu 2021 roku i ma być nowym pomysłem na letnie wakacje. Samoloty WizzAir wylądują na lotniskach w Turcji.

Mowa o popularnym kurorcie Dalaman. Nowe połączenie z tym miastem można było zauważyć w prezentacji nowej siatki połączeń z Wielkiej Brytanii. Początkowo uruchomione zostaną tylko dwie trasy. Samoloty wylecą z lotnisk w Londynie oraz Sheffield.

Dalaman

Dalaman, fot. Pixabay.com/ konakali

Połączenia będą realizowane dwa razy w tygodniu. Firma nie wyklucza, że jeśli zainteresowanie będzie duże, to częstotliwość zostanie zwiększona. Trasy do Dalaman mogą pojawić się również na innych europejskich lotniskach.

Dalaman to miasto, które nie ma wiele do zaoferowania turystom. Nie ma jednak powodu do obaw o nieudane wakacje, ponieważ osoby, które wybiorą to połączenie, będą mogły udać się do położonych w pobliżu kurortów nad Morzem Egejskim, takich jak Marmaris, Fethiye czy Sarigerme.

Marmaris

Marmaris, fot. Pixabay.com/ ivabalk

Fethiye

Fethiye, fot. Pixabay.com/ nenadkostic1975

Turcja - idealny kierunek na wakacje

Osoby, które nie czują się zachęcone ofertami wakacyjnymi we wcześniej wspomnianych kurortach, nie muszą rezygnować z urlopu w Turcji. To kraj, który ma do zaoferowania dużo więcej atrakcji. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Najbardziej turystycznym miejscem turystycznym jest Stambuł. W przeszłości była to stolica imperium bizantyjskiego i osmańskiego. Można tam znaleźć słynne zabytki, takie jak jak Meczet Sułtana Ahmeda, Cysterna Bazyliki, Wieża Galata i Hagia Sophia.O tej ostatniej świątyni pisaliśmy tutaj.

W tym mieście również przebiega granica pomiędzy Azją i Europą, ponieważ Stambuł rozciąga się po obu stronach cieśniny morskiej Bosfor. Innym popularnym miastem jest Ankara, czyli stolica Turcji. Można tam zobaczyć budowle rzymskie. Popularne są łaźnie, a także świątynia bogini Romy i cesarza Augusta oraz kolumna cesarza Juliana Apostaty.

Kilka dni temu informowaliśmy, że wakacje w Turcji będą o wiele bardziej dostępne dzięki zniesieniu wiz dla obywateli 6 państw europejskich. W tym gronie znalazła się też Polska. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Hagia Sophia

Hagia Sophia, fot. Pixabay.com/ niekverlaan

Źródło: Fly4Free, Wikipedia

Następny artykuł