Turysci.pl
Ryanair tnie loty w Polsce

pixabay.com/JanClaus

Ryanair nie miał wyjścia. Likwidują połączenia

15 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Ryanair podobnie jak wiele innych linii lotniczych znajduje się w kryzysie. Wynika to z pandemii koronawirusa. Z tego powodu konieczne było zawieszenie niektórych połączeń. To sprawi, że w niektóre dni lotnisko Warszawa-Modlin będzie zamknię

Ryanair przekazał informację, która nie spodoba się niektórym turystom. Irlandzki przewoźnik musiał anulować niektóre swoje połączenia. Mocno wpłynie to na funkcjonowanie lotniska Warszawa-Modlin, gdzie Ryanair jest jedyną linią lotniczą.

Ryanair zawiesza część połączeń

Już pod koniec 2020 roku Ryanair zapowiadał, że siatka połączeń zostanie bardzo ograniczona. Teraz wiadomo już, które kierunki znikną z ofert polskich lotnisk na 3 miesiące, a które zostały zlikwidowane całkowicie.

W przypadku większych lotnisk w Krakowie, Gdańsku, Modlinie i Wrocławiu postanowiono zostawić tylko pojedyncze trasy. Będą to najpopularniejsze połączenia, które przyniosą zysk przewoźnikowi.

Najbardziej wpłynie to na lotnisko Warszawa-Modlin, które jest miejscem lądowania i startowania wyłączenie samolotów linii Ryanair. Jak poinformowały władze portu lotniczego, obiekt będzie w niektóre dni nieczynny.

- Będą dni bez żadnego startu i lądowania. Wtedy zamierzamy całkowicie zamykać terminal pasażerski - powiedział dla "Gazety Wyborczej" Leszek Chorzewski, prezes lotniska w pod Warszawą.

Choć Modlin ucierpi najbardziej, inne miasta również stracą wiele. Jest już niemal pewne, że wszystkie loty z Poznania, Katowic, Łodzi, Szczecina, Rzeszowa, Bydgoszczy, Lublina i Szyman zostaną zlikwidowane. Ryanair zabierał stamtąd pasażerów lecących głównie do miast Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Co więcej, Bydgoszcz prawdopodobnie nie odzyska już połączeń z Birmingham i Dublinem, który zniknie także z oferty lotniska w Szczecinie i Łodzi. Z łódzkich Bałut nie polecimy już do East Midlans. Więcej o Ryanairze pisaliśmy tutaj.

Lotnisko Warszawa-Modlin, fot. wikimedia.commons/Markus Winkler/ CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl

Kiedy koniec kryzysu?

Sprawę ocenił ekspert. Uważa, że tanim i popularnym liniom lotniczym najłatwiej będzie podnieść się z kryzysu. Mowa nie tylko o Ryanairze, ale również o węgierskiej firmie WizzAir. Atrakcyjna oferta będzie kluczowa w odbudowaniu biznesu.

- Kształt ożywienia w branży lotniczej będzie sprzyjał przewoźnikom preferującym krótsze loty o charakterze urlopowym – mówił Daniel Roeska, analityk lotniczy z firmy Bernstein. Szef Ryanaira zgodził się z takim tokiem myślenia, ale zwrócił też uwagę na jeden szczegół.

- Wszyscy, którzy byli uwięzieni i zmuszeni do spędzania urlopów w Bognor Regis będą desperacko chcieli wyjeżdżać na urlopy do Portugalii, Włoch i Grecji. Jedyne pytanie brzmi, którym lotniskom będzie najbardziej zależało, aby szybko odbudować ruch lotniczy już latem 2021 roku – mówił O’Leary. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Fly4Free, Onet

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >
Sanepid pracuje nad obostrzeniami dla podróżujących z Indii

Polska

Sanepid zapowiada obostrzenie dla osób podróżujących z Indii i Brazylii

Czytaj więcej >