ryanair nowe samolotyFot. pixabay.com/ viarami

Zmieszczą jeszcze więcej osób w samolotach Ryanair. 41 pasażerów dodatkowo

Ryanair zapowiedział, że chce zmieścić w swoich samolotach jeszcze więcej pasażerów. W tym celu zamówi większe maszyny, które będą w stanie zabrać na pokład aż 41 pasażerów więcej niż dotychczas.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie samoloty kupuje Ryanair
  • kiedy pasażerowie wsiądą do nowych maszyn
  • co to oznacza dla przewoźnika

Prezes Ryanair, Michael O’Leary, poinformował o zamiarze zakupu nowych samolotów w celu przewozu większej liczby pasażerów. Jak przekazał, w nowych Boeingach zmieści się nawet 41 osób więcej niż dotychczas.

Ryanair chce zabrać na pokład więcej pasażerów

W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy Ryanair chce złożyć zamówienie na kilkadziesiąt Boeingów 737 MAX 10, które zabiorą na pokład 230 pasażerów – poinformował Michael O’Leary w rozmowie z agencją Reuters.

Przewoźnik jeszcze nie tak dawno ogłosił podpisanie umowy na zakup dodatkowych 75 Boeingów 737 MAX 200, a już teraz mówi o kolejnych zakupach. Tym razem chodzi o znacznie większe maszyny, na których pokład będzie można wsiąść za kilkanaście miesięcy.

Chciałbym, abyśmy w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy sfinalizowali kolejną transakcję z Boeingiem. Jedną z części porozumienia, które ogłosiliśmy jest to, że Ryanair będzie na czele kolejki, gdy Boeing będzie w stanie odpowiednio wycenić model MAX 10 i ustalić program zamówień – mówi szef Ryanaira w rozmowie z Reutersem.

Michael O’Leary dodał również, że prowadzi poważne rozmowy z producentem na temat największych MAX-ów, jednak jego zdaniem cały proces zajmie jeszcze trochę czasu. Niedawno Ryanair ogłosił również wznowienie lotów z Polski.

Wciąż są pewne tematy związane ze zgodą regulatora na dopuszczenie modelu MAX 10 do latania. Myślę, że chodzi o pewne poprawki, które muszą być wprowadzone, więc sądzę, że dostawy MAX-ów 10 mogą się opóźnić o 12-18 miesięcy – powiedział O’Leary.

Szef Ryanair wyraził również nadzieję, żeby Boeingi 737 MAX 10 zasiliły flotę Ryanaira już od 2025 roku. Jak podkreśla portal Fly4Free, zamówienie tego rodzaju samolotów jest swego rodzaju rewolucją dla irlandzkiej linii, głównie ze względu na wielkość maszyn.

Flota Ryanaira składa się obecnie wyłącznie z Boeingów 737-800, które zabierają na pokład 189 pasażerów. Z kolei modele 737 MAX 200, które wystartują pod znakiem Ryanaira wiosną, dysponują 8 fotelami więcej. Boeingi 737 MAX 10 z kolei mieszczą w kabinie do 230 pasażerów.

Decydując się na większy samolot Ryanair poszedłby więc w ślady WizzAira, pod którego adresem O'Leary wymierzył ostatnio ostre słowa. Węgierski przewoźnik ma już w swojej flocie kilkadziesiąt Airbusów A321 i A321neo, zabierającymi na pokład odpowiednio 230 i 239 pasażerów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: WP, Wikipedia

Następny artykuł