Turysci.pl
Ryanair będą zmiany

Fot. Pexels.com @Markus Winkler (zdjęcie ilustracyjne)

Ryanair przekazał ważną wiadomość. Zmiany odczują pasażerowie. Przewoźnik ma konkretny cel

6 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Ryanair zamierza dokonać bardzo ważnej transakcji. Irlandzki przewoźnik chce dołączyć do swojej siatki większe samoloty, które będą mogły pomieścić więcej pasażerów. Nowe maszyny będą mogły zabrać ponad 200 podróżnych. Zmiany maj

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie samoloty chce zakupić Ryanair

  • kiedy maszyny zostaną oddane do użytku

  • ilu pasażerów będzie mogło wejść na pokład nowych Boeingów

Ryanair ma rewolucyjne plany. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis Fly4Free linie lotnicze prowadzą już rozmowy z firmą Boeing, by dokonać ważnej transakcji. Irlandzki przewoźnik planuje zamówić pojemniejsze samoloty w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. Wygląda na to, że po kryzysie związanym z pandemią koronawirusa liczy szybkie na odrobienie strat.

W czwartek 3 grudnia Ryanair podpisał z Boeingiem umowę na zakup dodatkowych samolotów. Amerykański producent wyprodukuje dla tanich linii lotniczych 75 Boeingów 737 MAXX 200. To jeszcze nie koniec – przedstawiciele prowadzą już kolejne rozmowy dotyczące następnej transakcji. Plany potwierdził Michael O’Leary w rozmowie z agencją prasową Reuters.

Ryanair robi wielkie zakupy

Michael O’Leary potwierdził, że irlandzki przewoźnik planuje kupić pojemniejsze samoloty. Boeingi 737 MAX 10 pomieścić 230 pasażerów – o 41 więcej niż obecne maszyny tanich linii lotniczych. Umowa ma zostać podpisana w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

– W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy Ryanair chce złożyć zamówienie na kilkadziesiąt Boeingów 737 MAX 10, które zabiorą na pokład 230 pasażerów – słowa Michaela O’Leary cytuje portal Fly4Free.

Chociaż Michael O’Leary przyznał, że na zakończenie transakcji trzeba będzie jeszcze poczekać, wyraził też przekonanie, że chciałby, aby nowe Boeingi zaczęły latać już w 2025 roku. Pojawienie się nowych maszyn to nie tylko wielkie zakupy, ale również rewolucja, która może przynieść irlandzkiemu przewoźnikowi niemały zysk.

– Chciałbym, abyśmy w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy sfinalizowali kolejną transakcję z Boeingiem. Jedną z części porozumienia, które ogłosiliśmy, jest to, że Ryanair będzie na czele kolejki, gdy Boeing będzie w stanie odpowiednio wycenić model MAX 10 i ustalić program zamówień – dodaje przedstawiciel Ryanaira.

– Wciąż są pewne tematy związane ze zgodą regulatora na dopuszczenie modelu MAX 10 do latania. Myślę, że chodzi o pewne poprawki, które muszą być wprowadzone, więc sądzę, że dostawy MAX-ów 10 mogą się opóźnić o 12-18 miesięcy – kończy O’Leary.

Ryanair liczy na rewolucyjne rozwiązanie

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis Fly4Free Ryanair obecnie korzysta głównie z Boeingów 737-800. Maszyny te mogą pomieścić na pokładzie 189 pasażerów. Wiosną irlandzki przewoźnik zacznie odbierać kolejne modele – Boeingi 737 MAX 200.

Chociaż nowe samoloty będą miały o 8 foteli więcej, to nadal niewiele w porównaniu z Boeingami 737 MAX 10, które mogą zabrać do 230 pasażerów. To oznacza, że linie lotnicze idą śladami konkurencji. Obecnie WizzAir ma już w swojej flocie kilkadziesiąt samolotów, które mogą zabrać ponad 200 osób. Mowa o Airbusie A321 oraz A321neo, które mogą pomieścić na pokładzie 230 oraz 239 pasażerów.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o rosyjskim przewoźniku, który otrzymał zakaz lotów do Chin. Wszystko przez pasażerów, którzy mieli sfałszowane wyniki testów na obecność koronawirusa. Nieprawidłowości wykryła chińska ambasada. O szczegółach możecie przeczytać w tym tekście.

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >